• BITCOIN/TL
  1120876,218
  % 0,88
 • ETHEREUM/TL
  60720
  % 0,98
 • RIPPLE/TL
  17.75
  % 1,10
 • BITCOIN CASH/TL
  6532.11,554
  % 1,09
 • LITECOIN/TL
  2067.56
  % 0,49
 • COSMOS HUB/TL
  275.33
  % 1,85
 • CARDANO/TL
  11.19
  % 1,57
 • TETHER/TL
  28.92
  % -0,01

1 Dolara Olan Sabitliğini Kaybeden Stablecoin İkinci Versiyonu Çıkarıyor: Yükselişe Geçti!

1 Dolara Olan Sabitliğini Kaybeden Stablecoin İkinci Versiyonu Çıkarıyor: Yükselişe Geçti!


DeFi dünyasının popüler ekosistemlerinden biri olan Fantom (FTM) altcoini kurucusu Andre Cronje, normal şartlarda 1 dolara sabit olması gereken fakat bu peg’i kaybeden Fantom USD (FUSD) stablecoini hakkında konuştu.

Fantom (FTM) Altcoin Kurucusunun Açıklamasının Ardından Fantom USD (fUSD) Stablecoininin Fiyatı Ani Yükseldi

Cronje’nin kendi kripto para blogundan yayınladığı duyurunun ardından, 0.70 dolar seviyesinden işlem gören FUSD fiyatı ani bir şekilde 0.87 dolara kadar yükseldi. Şu an fiyat 0.76 dolar seviyelerinde.

İşte Cronje’nin Fantom USD (FUSD) hakkındaki açıklamaları:

“fUSD ve ekonomik soyutlama paralel gitmektedir, Fantom için kuruculara, ortaklara ve kullanıcılara öngörülebilir ve bütçe dostu bir sistem sunabilmek istiyoruz. Bu, ücretleri FTM veya fUSD olarak tahsis edebilmek ve kullanıma bağlı olarak gelecekteki maliyetleri tahmin edebilmek anlamına gelir. Bu, planlamada tutarlılık sağlar ve ek kurumsal ürünlerin kilidini daha da açar. fUSD v2’ye doğru ilerlerken ve zincir üzerinde bir ücret sistemi olarak buna izin verirken v1’den taşınmamız gerekiyor.”

fUSD v1 likidasyon uygulaması yapacaktır. fUSD borcunun FTM veya sFTM teminatına eşit veya daha büyük olduğu tüm pozisyonlar tasfiye edilecek.

Teminatın sFTM’de olduğu durumlarda, stake derhal kaldırılacak ve tüm ödüller de claim edilecek. Bu bir doğrulayıcı ise, doğrulayıcı minimum stake’in altına düşerse, doğrulayıcı artık blok üretemeyecek veya blok ödülleri alamayacak.

Fantom altcoin kurucusu ayrıca kullanıcıların pozisyonlarını kapatmalarını sağlamak amacıyla swap aracı oluşturduklarını, fUSD teminatıyla yüklü miktarda borç alan kullanıcıların DAI tokenlerini fUSD’ye çevirmeleri gerektiğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.