• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

2021 Yılında Patlama Yapacak Altcoinler

2021 Yılında Patlama Yapacak Altcoinler

Sizler için analiz ettik ve 2021 yılında Patlama Yapacak Altcoinler ‘den 10 coini listeledik ama bu içeriğimizde ki hiçbir analiz “yatırım tavsiyesi değildir.” 2021 yılında hızlı bir yükselişe geçen kripto para dünyasında yeni hareketliliklerin olması beklenmekte. Yaşanabilecek bu hareketlilikler iki yönde incelenmekte. İlk olarak kripto para dünyasının hızlı bir şekilde ekonomik çıkar sağlamaya olanak vermesi ve belirli bir otoriteye bağlı olmaksızın ilerliyor oluşu dünya genelinde bazı hükümetleri harekete geçirmiş bulunmakta. Yapılan bazı açıklamalara göre hükümetlerin kripto para ticaretini denetim altına almaya karar verdiği yönünde. Ünlü kripto para analisti Ray Dalio’nun beklentisine göre dünya genelinde bazı hükümetlerin vergilendirme olmaksızın bu kadar hızlı para akışının olmasından rahatsız olacakları ve kripto para ticaretine bazı engellemeler yapılabileceği söz konusu.

Yılın başlarında ünlü analist Ray Dalio’nun öngörüsünü destekler bir hareketlilik Hindistan hükümetinden gelirken, peşi sıra başta Güney Kore olmak üzere Asya ülkelerinin hükümetlerinin de benzer adımlar atması beklenmekte.

2021 Yılında Patlamaya Yaşayarak Zirveyi Zorlayacak Altcoinler

Kripto para dünyasında yaşanılması beklenilen bir diğer hareketlilik ise bazı coin birimlerinin ticaretinin patlayışa geçmesi yönünde. 2021 yılı içerisinde patlayacak coinler hakkında birçok analist öngörüde bulunurken diğer yandan gelecek vaat eden altcoinlerde son zamanlarda gündemi oldukça meşgul etmektedir. Sanal para ticaretinde kullanıcılara gerek yayınladıkları videolarla gerekse de yaptıkları yayınlarla yol göstericisi olan birçok analist 2021 yılında yaşanılacak değişikliklere ilişkin açıklamalarda bulundular.

2021 yılının kripto para dünyasını için büyük bir dönüm noktası olacağı tahmin edilmektedir. Her geçen gün kullanıcı sayısı ve yatırımcısı artan kripto para birimlerinin çeşitliliği de artmaktadır. Artan bu çeşitlilik bir yönden tercih seçeneğini artırsa da kullanıcıların karar vermesinde de güçlük yaşamalarına neden olmaktadır. Bu yazımızda ünlü analistlerin 2021 yılı içinde patlama yaşaması tahmin edilen altcoinlerden bahsedeceğiz.

İşte Patlama Yapacak Altcoinler

 1. Kusama: Kripto para dünyasının bilindik yüzlerinden olan Tyler Swope yaptığı açıklamada 2021 yılı içerisinde patlama yapacak altcoinler sıralandığında başında Polkadot (DOT) alt yapısında bulunan Kusama (KSM) biriminin bu listenin başını çektiğini belirtti. Swope’un Youtube üzerinden 160 bin izleyicisine yaptığı açıklamaya göre Polkadot’un sahip olduğu Polkadot doğrulayıcıları tarafından küresel bir uyum düzeyine sahip ve doğrulanabilir bir veri sistemi olan parachain sisteminden yaralanmak isteyen birimlerinin Kusama alt yapısına sahip olması gerektiğini hatırlattı. (Coinmarketcap sayfası için tıklayın.)
 2. Elrond (EGLD): Var olan blok zincirlerinde yapılan işlemlere kıyasala büyük bir hızla işlem tamamlama olanağı veren Elrond’un ortaklaşa çalıştığı bağlantıları ile ön plana çıktığı gözlemlenmiştir. Elrond hakkında yapılan öngörüler ise şu ana kadar ki en yüksek seviyenin 20 katına bakıldığında birimin sahip olduğu güncel fiyatın neredeyse 50 katına çıkarak 427,80 dolarlık bir artışın olması beklenmekte. Gerçekleşmesi beklenilen bu yükselişin olması halinde kullanıcılarının kripto para dünyasında ciddi bir ayrıcalığa sahip olması kaçınılmaz bir hale gelecektir.
 3. BAND: Çapraz zincir veri oracle platformu olarak ön plana çıkan Band Protocol biriminin yükselişe geçmesinde en büyük sebeplerden birisinin oracle alanında sınırsız bir pazar payı sunuyor oluşu gelmektedir. Kullanıcıların özellikle Pazar paylarında yüksek rekabetlere girdiği kripto para dünyasında sınırsız bir pazar payının var olması birimin kullanıcılarına büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Kripto para dünyasında şu ana kadar var olan en yüksek seviyenin yaklaşık 20 katı bir durumun söz konusu olması halinde, BAND birimi başına neredeyse 355 dolar değerinde bir durumun ortaya çıkacağı belirtilmiştir. Yapılan bu tahminin ise BAND biriminin daha fazla yukarı çıkarabilecek kapasiteye sahip olmasına yönelik.
 4. Robonomicks Network: Analist Tyler Swope patlama yapacak altcoinlerin bir listesi yapılması halinde Robonomicks Network (XRT) birmininde mutlaka bu listede yer alacağını ifade etmiştir. Robonomics Network’un kripto para dünyasında parachain sisteminde yer almaya hazırlanan en gelişmiş sistemlerine sahip en gelişmiş birimlerden birisi olduğunun altı çizilmektedir. Robonomick kurucularının bir röle zinciri kurma üzerinde çalıştığını belirterek Polkadot ağının yaklaşık olarak 100 parachain projesini bünyesine katmaya hazırlandığını ve Robonomick biriminin de bant genişliğini artırarak kendi parachainini tanıtma girişimlerini başlatacağı öngörülmektedir.
 5. Energy Web Chain: Alt yapı olarak Robonomick Network ile benzerlik gösteren Energy Web Chain’de analistlerin görüş alanında yer etmeye başlayarak önem kazanmaktadır. Analist Tyler Swope’ye Energy Web Chain’den bahsederken var olan enerji ağlarının, yuvaları zorlamanın yanı sıra aynı zamanda DAPP ve projeler için uygun olan bir röle zincirini doldurmaya fırsat verdiğinin altını çizmiştir.
 6. SAND: Bir sanal oyun dünyası olan The Sandox’un tokeni olan SAND ünlü analist Armstrong tarafından yorumlanırken, gelişen kripto oyun dünyasına damga vuracak şeklinde bahsedilmiştir. Armstrong’un yorumuna göre interaktif bir arazi olan oyunun kripto topluluğuna yeni bir kan olacağı yönünde beklentiler oluşturuyor. 
 7. Sora Network: Sora Network merkez bankası konsepti ile düzenlenen ancak merkeziyetsiz bir sisteme sahip ve DEFİ alt yapısı ile bazı araçlarla Polkadot röle zinciri olarak bir parachain blok zinciri oluşturmaya olanak sağlamaktadır. SORA’nın 2021 yılı içerisinde yükselişe geçeceğini tahmin eden analistlerin bu öngörülerinin temel sebebi başta atomik jeton takasları gibi dijital varlıkları kullanan merkeziyetsiz uygulamalara araç sağlama konusunda oldukça iyi bir noktada olması gelmektedir. Bunun yanı sıra yapılan son açıklamalara göre parachain slot planlarının yanı sıra detaylı bir Medium gönderisi de yayınlanmış bulunmaktadır.
 8. Bifrost: Bifrost birimi temelde kripto para dünyasının iki güncel problemine çözüm getirmeyi hedeflemektedir. Bu sorunlardan ilki ağ likiditesidir. Çözüm olanağı sunulan ikinci sorun ise birlikte çalışılabilir olan güvenlik modelidir. Bifrost kısaca açıklanacak olursa; stake etme imkanının yanı sıra likiditeyi de kapsayan Proof of Stake alt yapısını desteklemek amacıyla tasarlanmış bir Polkadot paraşütçüsü olarak ifade edilebilir. 2021 yılında yükselişe geçeceği tahmin edilen Bifrost sayesinde kullanıcılar Proof of Stake belirteçlerini kullanmayk yerine yerel belirteçlerden olan Bifrost Token’i tercih edebilmektedirler. Bifrost biriminin temel farklılıklarından birisi de Bifrost kullanıcılarının pozisyonlarını kilitlemesine gerek kalmamasıdır. Bunun yanı sıra kullanıcılara otomatik bileşik faizden yararlanma olanağı da sağlaması ile analistlerin dikkatini çekmektedir.
 9. Basic Attention Token (BAT): Ünlü analist özellikle 2021 yılında yüksek düzeyde patlayacak altcoinlerin başında Basic Attention Token (BAT) biriminin geldiğini ifade ediyor. Bir kripto para biriminden beklenilebilecek en maksimum düzeyde fayda imkânı olduğunun altını çizerek kullanıcılar arasındaki popülaritesinin son derece hızlı bir şekilde arttığını belirtti. Bu kadar hızlı bir şekilde artan kullanıcı sayısı ise ürünlerin referans sistemlerinin askıya alınmasına sebebiyet vermiştir.
 10. Cosmos (ATOM): Son zamanlarda analistler tarafından adı sıkça anılmaya başlanan Cosmos Atom birimi kullanıcılar ve yatırımcılara farklı blok zincirleri arasında veri aktarımı yapmalarına olanak sağlaması ile ön plana çıkmaktadır. Ünlü kripto analizcisi Armstrong yaptığı açıklamada Cosmos biriminin birçok merkeziyetsiz ekonominin birbiriyle bağlantıya geçmesine fırsat vermesiyle tıpkı bir köprü görevi üstlendiğini ifade etti. Ayrıca henüz Cosmos biriminin var olan potansiyelini ortaya çıkaramadığını bulduğu ilk fırsatta büyük bir yükselişe geçeceğini vurgularken bu patlamanın muhtemelen 2021 yılının içerisinde olacağını belirtti. Şu ana kadar olan en yüksek değeri 32 doları bulan Atom’un olası bir yükselme sonucu değerinin 632 doları bulabileceği düşünülüyor.