• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

24.000 $’dan Ret Yiyen Bitcoin’de Açgözlülük Seviyesi Artıyor! Yükseliş Gerçek Mi Boğa Tuzağı Mı?

24.000 $’dan Ret Yiyen Bitcoin’de Açgözlülük Seviyesi Artıyor! Yükseliş Gerçek Mi Boğa Tuzağı Mı?


Dün yaşadığı yükselişle 24.000 dolar sınırına yaklaşan lider kripto para birimi Bitcoin, yükselişini sürdüremedi ve 23,120 dolar seviyelerine geriledi.

BTC fiyatında gerileme olsa da 2023 yılının başından bu yana yaklaşık %40 ralli yaşandı.
Bitcoin’deki bu ralli hem kripto para piyasasın piyasa değerine hem de altcoinlere olumlu yansıdı.

Bunun dışında Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksinde de yükselişler yaşandı.

Uzun süredir korku bölgesinde bulunan endeks, yaşanan ralliyle birlikte korku bölgesinin dışına çıktı ve korku dışında geçen art ardına 11. gününü yaşıyor.

Bitcoin’in 24.000 dolara yaklaşması endeksi yeniden yükseltti ve son 15 ayın en yüksek seviyesi olan 61 puana ulaştırdı.

Bu seviyeler en son, Bitcoin 16 Kasım 2021’de 65.000 dolar seviyelerindeyken görülmüştü.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük endeksi 17 Ocak 2023 günü de Nisan 2022’den bu yana ilk kez Nötr seviyelere ulaşmış ve 9 ay sonra ilk kez korku bölgesinden çıkmıştı.

Bitcoin, her ne kadar yeni yıldan bu yana %40’lık muazzam bir artışla kripto para piyasasına olumlu katkı yapmış olsa da bazı yatırımcılar ve analistler hala BTC’deki son fiyat artışlarının boğa tuzağı olabileceğinden şüpheleniyor.

Ancak BTC’deki bu yükseliş ister boğa tuzağı isterse gerçek bir yükseliş olsun Bitcoin’deki bu artışların pek çok yatırımcıyı rahatlattığı gerçeğini ortadan kaldırmaz.

Bu bağlamda Bitcoin düşmanı Peter Schiff, Bitcoin’deki bu yükselişin boğa tuzağı olduğunu belirterek yatırımcıları uyarmıştı. Schiff, yatırımcıları uyarmasının yanı sıra bu yükselişi değerlendirerek kar almaları gerektiğini de tavsiye etmişti.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.