• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

5 Altcoin Güney Kore Kripto Para Borsalarında Olağandışı Hacim Artışları Yaşıyor!

5 Altcoin Güney Kore Kripto Para Borsalarında Olağandışı Hacim Artışları Yaşıyor!


Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Upbit, bugün bazı kripto paralarda olağandışı hacim artışları yaşadı.

Upbit ayrıca Binance’in ardından dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası konumunda.

Hacim anormallikleri beş farklı coinin 1 saatlik ve 4 saatlik grafiklerinde tespit edildi: Basic Attention Token (BAT), Qtum (QTUM), Aergo (AERGO), Loom Network (LOOM) ve Bitcoin Gold (BTG).

Verilere göre, bu coinlerin Upbit’teki hacmi 50 periyotluk ortalama hacimlerine kıyasla önemli ölçüde artarken, bir başka büyük kripto para borsası olan Binance’teki hacimleri nispeten sabit kaldı veya azaldı.

Ancak bu coinlerin fiyat hareketleri, çoğunlukla negatif bölgede kaldıkları için hacim değişikliklerini yansıtmadı.

En dikkat çekici hacim artışı, kurumsal çözümler için bir blok zinciri platformu olan Aergo’da (AERGO) gözlemlendi. Coinin Upbit üzerindeki hacmi 1 saatlik grafikte ortalama 478 bin dolardan yaklaşık 2 milyon dolara sıçradı ve %214.18 oranında artış gösterdi. Binance’te ise hacim aynı dönemde %19.79 oranında düştü.

Önemli bir hacim artışı yaşayan bir diğer coin ise Ethereum için katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Loom Network (LOOM) oldu. Coinin Upbit’teki hacmi 4 saatlik grafikte ortalama 14 milyon dolardan 49 milyon dolara yükselerek %260.98’lik bir artış gösterdi. Binance’de ise hacim aynı dönemde %39.59 oranında yükseldi.

Olağandışı hacim modelleri gösteren diğer üç coin ise Basic Attention Token (BAT), Qtum (QTUM) ve Bitcoin Gold (BTG) oldu.

Upbit’teki BAT hacmi 1 saatlik grafikte ortalama 74 bin dolardan 313 bin dolara çıkarak %322.29’luk bir artış gösterdi. Binance’de ise hacim aynı dönemde %23.05 azaldı.

Upbit’te QTUM’un hacmi 1 saatlik grafikte ortalama 9 bin dolardan 51 bin dolara çıkarak %470.31’lik bir artış gösterdi. Binance’de ise hacim aynı dönemde %35.84 arttı.

BTG’nin Upbit üzerindeki hacmi 1 saatlik grafikte ortalama 4 bin dolardan 15 bin dolara çıkarak %296.09’luk bir artış gösterdi. Binance’te ise hacim aynı dönemde %28.60 oranında azaldı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.