• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

ABD Hükümeti, Kripto Paraları Araştırmak Üzere “Ulusal Dijital Varlıklar Araştırma ve Geliştirme Gündemi” Oluşturacak

ABD Hükümeti, Kripto Paraları Araştırmak Üzere “Ulusal Dijital Varlıklar Araştırma ve Geliştirme Gündemi” Oluşturacak


ABD Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi (OSTP) ve Ulusal Bilim Vakfı Perşembe günü, blok zinciri ve kripto para birimlerini destekleyen diğer teknolojileri incelemek ve ABD doları ile birlikte çalışacak bir merkez bankası dijital para birimi potansiyelini araştırmak üzere bir Ulusal Dijital Varlıklar Araştırma ve Geliştirme Gündemi geliştirmeye başlayacak.

Beyaz Saray, Kripto Para ve Blockchain Alanında Ar-Ge Önceliklerini Belirleyecek

OSTP’nin Perşembe günü Federal Resmi Gazete’de yayınlayacağı bilgilendirme çağrısında, “Biden-Harris Yönetimi, tüm hükümeti ilgilendiren bu çaba sayesinde dijital varlıklara yönelik Ar-Ge önceliklerini belirleyecek ve federal kaynakların ve uzmanlığın bu öncelikleri ilerletmeye yönlendirilmesine yardımcı olacaktır” deniliyor.

Çoğunlukla kripto para ya da NFT şeklinde görülen dijital varlıklar-sanal mülkler çoğalmaya devam ederken, Beyaz Saray bu kaynakları oluşturmak ve yönetmek için kullanılan teknolojileri, yani blok zinciri, dağıtık defterler, merkeziyetsiz finans ve akıllı sözleşmeleri inceliyor.

Talepte ayrıca “siber güvenlik ve gizlilik, örneğin kriptografik temeller ve kuantum dayanıklılığı-programlanabilirlik ve sürdürülebilirlik gibi ilgili konuların” önceliklendirilmesine ilişkin kamuoyu görüşü isteniyor.

Bu geri bildirimler, düzenli olarak güncellenen canlı bir belge olması beklenen Ar-Ge gündemine dahil edilecek.

Üst düzey bir yönetim yetkilisi, “Federal hükümetin, özellikle ABD potansiyel bir merkez bankası dijital para birimi için seçenekleri ve bunların etkilerini incelemeye devam ederken dijital varlıklarda güvenli ve sorumlu yenilikleri teşvik etmesi çok önemlidir” dedi ve ekledi:

“Bu Ar-Ge gündemi tam da bunu yapacak, dijital varlıklarla ilişkili teknolojilerin değerlendirilmesine ve geliştirilmesine yardımcı olurken, dijital varlıklardan kaynaklanan zararları ve riskleri azaltmaya yönelik yeni yaklaşımları destekleyecektir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.