• BITCOIN/TL
  1205199,576
  % 0,01
 • ETHEREUM/TL
  63775
  % -2,41
 • RIPPLE/TL
  17.74
  % -4,21
 • BITCOIN CASH/TL
  6962.66,554
  % -3,59
 • LITECOIN/TL
  2085.37
  % -3,75
 • COSMOS HUB/TL
  279.44
  % -1,40
 • CARDANO/TL
  11.6
  % -2,46
 • TETHER/TL
  28.91
  % 0,01

Almanya’nın En Büyük İkinci Hisse Senedi Borsası Boerse Stuttgart’tan Dev Kripto Para Adımı

Almanya’nın En Büyük İkinci Hisse Senedi Borsası Boerse Stuttgart’tan Dev Kripto Para Adımı


Almanya’nın en büyük ikinci borsası Boerse Stuttgart’ın kripto para şubesi iştiraki Boerse Stuttgart Digital, 2024 yılında tamamen sigortalı bir kripto para birimi staking hizmeti başlatmaya hazırlanıyor.

Şirket halihazırda Almanya’da bir dijital varlık saklama lisansı almış durumda.

Bu hamle, sektör olgunlaştıkça hizmetlerini dijital varlıkları da kapsayacak şekilde genişleten geleneksel finans kuruluşlarının oluşturduğu eğilimin bir parçası. Bu hafta, Almanya’nın en büyük kredi kuruluşu Deutsche Bank, dijital varlık saklama ve tokenleştirme konusunda Taurus ile işbirliği yaptığını duyurmuştu. Benzer şekilde HSBC de kripto saklama firması Fireblocks ile ortaklık kurdu.

Geliştirilen staking hizmeti, küresel sigorta şirketi Munich Re tarafından tasarlanan eşsiz bir sigorta ürününü de içeriyor. Ürün, ağ kurallarını ihlal ettikleri veya kötü niyetli faaliyetlerde bulundukları için proof-of-stake blok zincirindeki doğrulayıcılara uygulanan bir ceza olan slashing ile ilişkili riskleri azaltmayı amaçlıyor.

Boerse Stuttgart Digital, Avrupa’nın en büyük altıncı borsa grubu olan Boerse Stuttgart Group’un bir parçası. Bu yılın başlarında, bağlı kuruluşu Blocknox GmbH aracılığıyla Alman finans gözlemcisi BaFin’den dijital varlıkları saklama lisansı almıştı.

Staking hizmetlerinin eklenmesi, Boerse Stuttgart Digital ve müşterilerinin şirkette saklanan varlıklar üzerinden ödüller kazanmasına olanak tanıyacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.