BU SİTE SATILIKTIR - İLETİŞİM: 0538 206 55 14

Altcoin’in 1 Milyara Ulaşması Bekleniyor! | CoinHaber
 • BITCOIN/TL
  466817,355
  % -3,29
 • ETHEREUM/TL
  31438
  % -3,29
 • RIPPLE/TL
  6.56
  % -2,80
 • BITCOIN CASH/TL
  3045.99,428
  % -2,46
 • LITECOIN/TL
  1106.59
  % -1,14
 • COSMOS HUB/TL
  173.73
  % -9,70
 • CARDANO/TL
  8.43
  % -0,65
 • TETHER/TL
  15.9
  % -0,06

Altcoin’in 1 Milyara Ulaşması Bekleniyor!

Altcoin’in 1 Milyara Ulaşması Bekleniyor!

YFI adlı altcoin son zamanlarda çok fazla yatırımcının dikkatini çekmeye başladı. Piyasaya sürülmesinin ardından sadece iki ayda sanal para borsalarında bir numaraya yerleşen YFI, ETH tabanlı bir sanal para.

Altcoin, BTC’nin fiyatının 11.700 seviyesine çıkmasının ardından tüm zamanlardaki maksimum seviyeye çıkmayı başardı. Bu hamlenin ardından sanal para tüm sanal para piyasalarının dikkatini çekmiş oldu. Son olarak uzman bir analistten de YFI hakkında çok konuşulacak bir tahmin geldi. Analiste göre bu sanal paranın değeri gelecekte tam 1 milyar dolar olacak.

1 Milyarlık Değere Ulaşması Sürpriz Olmayacak

Birçok uzmana göre yeni kripto parayı piyasanın yeni LINK’i olarak adlandırabiliriz. Genelde kısa süreli vadelerle yatırımcılar için iyi bir getirisi olan yeni kripto paranın yatırımcılarına kazandırdığı oran %33.32 oldu. Sanal para analiz firmasındaki araştırmacılardan biri olan Ryan Watkins de YFI için 1 milyarı görmesinin sürpriz olmayacağını belirtiyor. Watkins sanal paranın şu anki piyasa değerinin gerçekte olan potansiyelinden oldukça uzakta olduğunu iddia ediyor.

Aslında sanal paranın değerinin çok yükseğe çıkacağını iddia eden birçok uzman var. Coinbase’in kurucu ortaklarından Fred Ehrsam da yeni çıkan token sigortasıyla ilgili özelliğin DeFi’de yer alacak yeni özelliklerden biri olduğunu belirtiyor. BitMEX’in CEO’su da YFI’nin çok kolay bir şekilde 100 bin dolarlık seviyeyi yakalayabileceğini iddia ediyor.

3 Trilyon Gerçek Bir Değer!

Watkins tarafından yapılan açıklamalara karşın piyasadan bir başka isim de YFI için 3 trilyon dolar seviyesinde bir tahmin yaptı. YFI token’inin 1 T’ye ulaşmasının dünyadaki toplam değerinde üç katlık artış anlamına geleceğini söyleyen analist 3 trilyonluk fiyatların aslında gerçeğe oldukça uygun olduğunu belirtiyor.

Yearn Finance’deki token arzı da 30 bin YFI olarak görünüyor. Bu arza bakıldığında bunun piyasadaki kripto para projelerinin oldukça altında kalan bir arz olduğunu görüyoruz. Yetersiz kalan bu arz miktarı sanal paranın değerinin BTC’yi çabuk bir şekilde geçmesine yol açmış durumda. Bu yükselişin bir diğer sebebi ise sanal paranın listelendiği yerin FTX olması. Aynı zamanda Aeve’deki listelenmesi de sanal paranın değerini artırıyor.