• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Analist, Bir Ayda Yüzde 500 Yükselen Aptos (APT) Rallisinin Nedeni Hakkında Yeni Bir Teori Ortaya Attı!

Analist, Bir Ayda Yüzde 500 Yükselen Aptos (APT) Rallisinin Nedeni Hakkında Yeni Bir Teori Ortaya Attı!


Çinli gazeteci Colin Wu, yaptığı açıklamasında son zamanların gözde altcoini Aptos (APT) rallisi hakkında ilgi çekici bir teori ortaya attı.

Analist: Aptos’u (APT) Güney Koreliler Pump’lıyor

Wu’ya göre Aptos rallisinin arkasında Pump ve Dump etkinliklerine eğilimli Güney Koreli kripto para yatırımcıları yer alıyor olabilir.

Analist, Güney Kore borsalarında yer alan APT yerel işlem çiftlerinin Binance üzerindeki işlem çiftlerindeki hacimleri bile geçtiğini dile getirdi:

“APT’deki son artış Kore topluluğundaki aşırı satın alımlarla ilgili olabilir. Güney Kore’nin en büyük borsası Upbit’te yerel işlem çifti APT/KRW’nin 24 saatlik işlem hacmi, Binance’in çoklu işlem çiftlerinin toplamını aşarak 566 milyon dolara ulaştı.”

Analist bununla birlikte Güney Kore’de altcoin fiyatlarının pump’lanmasının da uzun süredir popüler olduğunu belirtti:

“Altcoinleri pump’lamak da Kore topluluğundaki alışkanlıklardan biri.”

Analist buna ek olarak Aptos temsilcilerinin Güney Kore’ye özel ilgi gösterdiğine de dikkat çekti:

“Aptos yetkilileri Güney Kore toplumuna büyük önem veriyor. Proje, white paper’ını İngilizce dışındaki tek dil olarak Korece yayınladı. İlki Seul’de olmak üzere küresel bir hackathon başlatmayı planlıyor. Koreli şirketler Hashed, Hive ve YG, Aptos’un yatırımcıları arasında yer alıyor.”

Kripto para piyasasının toparlanma yaşanmasıyla birlikte en çok konuşulan altcoinlerden biri APT olmuştu. APT bu ayın başındaki fiyat seviyesi olan 3.2 dolar seviyesinden bu yazının yazıldığı anlarda 18.11 dolar seviyesine kadar yükseldi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.