• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Analist Bitcoin’de 37.000 Dolar İçin Tarih Verdi! “Tarihsel Veriler BTC’de Yükselişi İşaret Ediyor!”

Analist Bitcoin’de 37.000 Dolar İçin Tarih Verdi! “Tarihsel Veriler BTC’de Yükselişi İşaret Ediyor!”


FED‘in faiz kararı ve Powell’ın açıklamalarından fazlasıyla etkilenen Bitcoin‘de bugün büyük gün. Zira FED, TSİ 21:00’de (18:00 UTC) faiz kararını açıklayacak, 21:30’da (18:30 UTC) ise Powell konuşacak.

Bu noktada yatırımcılar BTC’nin hangi yönde hareket edeceğini merak ederken kripto hizmet sağlayıcısı Matrixport’tan yükseliş odaklı bir rapor geldi.

Coindesk’in haberine göre Matrixport araştırma başkanı Markus Thielen, BTC’nin yıl sonuna kadar 37.000 dolara ulaşabileceğini söyledi.

Bitcoin’in önceki yıllardaki verilerini şimdi ile kıyaslayan Thielen, yılın son çeyreğinin BTC’nin performansı açısından tarihsel olarak en güçlü çeyreği olduğunu ve BTC‘nin son dokuz yılda genel olarak son çeyrekte ortalama %35’ten fazla getiri elde ettiğini yazdı.

“Bitcoin’deki tarihsel verileri incelediğimizde BTC genel olarak dördüncü çeyrekte daha iyi performans gösterdiğini ve son dokuz yılda ortalama %35’ten fazla getiri sağladığını görüyoruz.

Bu noktada tarih tekerrür ederse Bitcoin yıl sonuna kadar 37.000 dolara ulaşabilir.

Ayrıca Ekim ayına da bakacak olursak Ekim ayı oldukça güçlü bir ay olarak karşımıza çıkıyor. Son dokuz yılın yedisinde Bitcoin Ekim ayında ortalama % 20 oranında olumlu getiri sağladı.”

Bu tarihsel veriler dışında raporda BTC için bir diğer potansiyel katalizörün ise SEC’in spot Bitcoin ETF‘ini onaylayıp onaylamama konusundaki kararını Ekim ayında açıklaması olduğu belirtildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.