• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Analistler, Bitcoin’in En Fazla Yükseldiği Saatleri Tespit Etti ve Sebebini Açıkladı!

Analistler, Bitcoin’in En Fazla Yükseldiği Saatleri Tespit Etti ve Sebebini Açıkladı!


Dijital varlık finans hizmetleri sağlayıcısı Matrixport, Bitcoin ve altcoinlerin günün hangi saatlerinde en fazla değer kazandığına dair bir analiz paylaştı.

Matrixport Analistleri, Bitcoin ve Aptos’un En Fazla Yükseldiği Saatleri Açıkladı

Matrixport analizi, Bitcoin’in yılbaşından bugüne kadarki %40’lık kazancının neredeyse tamamının ABD piyasası işlem saatlerinde gerçekleştiğini belirtiyor.

İşte analistlerin paylaştığı detaylı raporun önemli noktaları:

Makale, birçok yatırımcının Bitcoin’in bu yılki %40’lık yükselişine şaşırdığını ve buna katkıda bulunan bir faktör olarak olumlu makroekonomik koşullara işaret ettiğini öne sürüyor.

Yazar, akıllı yatırımcıların son ABD enflasyon verilerini Bitcoin ve diğer kripto varlıklarını satın almak için bir sinyal olarak kullandığını öne sürüyor ve bunun aylık bir trende dönüşebileceğini öngörüyor.

BTC fiyatının son bir aydaki performanısı gösteren grafik.

Makalede ayrıca, rallinin büyük kısmının ABD piyasa saatlerinde gerçekleştiğinin altı çiziliyor ve bu da kurumsal yatırımcıların kripto varlıkları satın aldığına işaret ediyor. Yazar, kurumsal yatırımcıların sadece Bitcoin almak yerine, stake etme yoluyla getiri sağlayan çeşitlendirilmiş bir portföy yapılandırmalarını teklif ediyor.

Makalede ayrıca, Ethereum’da Mart Şangay güncellemesinden sonra kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun her zaman tokenları stake edeceği, bunun da getiriler üzerinde aşağı yönlü, fiyatlar üzerinde ise yukarı yönlü bir baskı yaşatacağını öne sürülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.