• BITCOIN/TL
  1201478,502
  % 0,01
 • ETHEREUM/TL
  63932
  % -1,93
 • RIPPLE/TL
  17.74
  % -3,20
 • BITCOIN CASH/TL
  6989.6,637
  % -3,36
 • LITECOIN/TL
  2074.98
  % -3,13
 • COSMOS HUB/TL
  278.54
  % -1,56
 • CARDANO/TL
  11.55
  % -2,55
 • TETHER/TL
  28.92
  % -0,10

Analistler Ethereum’dan Ümidi Kesti! Bitcoin’e Geçme Zamanı Geldi Mi?

Analistler Ethereum’dan Ümidi Kesti! Bitcoin’e Geçme Zamanı Geldi Mi?


Uzun süredir merakla beklenen Ethereum vadeli işlem ETF’leri pazartesi günü piyasaya sürülmesinden bu yana beklenen ilgiyi görmedi ve o günden bu yana ETF’lere olan talep zayıf kaldı.

The Block’un haberine göre, Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin durumunu değerlendiren K33 Research analistleri Pazartesi gününden bu yana Bitcoin vadeli işlem ETF’lerinin 2021’de piyasaya sürülmesi sonrası görülen hacminin yalnızca %0,2’sini kaydettiğini söyledi.

K33 Research analistleri Vetle Lunde ve Anders Helseth tarafından kaleme alınan raporda, Bitcoin’e geri dönmenin vakti geldiği ifade edildi.

“Artık ETH’den Bitcoin’e geri dönmenin zamanının geldiğine inanıyoruz.

Artık kısa vadede ETH/BTC için güçlü bir yükseliş durumu görmüyoruz.”

CME yatırımcılarının hala ortaya çıkandan daha güçlü bir çıkış bekleyerek Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin piyasaya sürülmesini gündemde tutmaya çalıştığını belirten analistler ETH’nin Bitcoin’e karşı yıl boyunca süren düşüş eğilimini tersine çeviremediğine dikkat çekti.

Ancak ETH konusunda uzun vadelide iyimser olmaya devam ettiklerini belirten analistler, “ETF’ler piyasaya sürüldü her ne kadar ETF’lere olan ilgi beklenenden az olsa da, likidite olmasa da, daha geniş piyasa hissiyatı eninde sonunda değiştiğinde ETH için de işler hızla değişebilir” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.