• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Analiz Şirketine Göre Bu Altcoinde Balina Hareketliliği Var!

Analiz Şirketine Göre Bu Altcoinde Balina Hareketliliği Var!


Son haftaların en gözde altcoinlerinden biri olan Aptos (APT) için balina alarmı yaşanıyor.

Kripto para analiz şirketi Kaiko’nun yaptığı değerlendirmeye göre Aptos coini balinaların son zamanlardaki favorilerinden biri.

Kaiko: “Aptos Altcoin Balinaları Satış Tarafına Dönmeye Başladı”

Analistlere göre APT tarafında son zamanlarda Binance üzerinden yapılan 250.000 doların üstündeki balina işlemlerinin büyük bir çoğunluğu alım yönündeydi. Aradaki fark 2.8 milyon dolara karşılık 0.87 milyon dolardı.

Ancak bu durum son iki gündür değişti ve büyük alım satımlar satışa doğru dönmeye başladı.

Kaiko analistleri gelişmeyi şöyle duyurdu:

“APTOS’ta 100 bin doların üzerindeki işlemlerde, 23 Ocak’tan bu yana satışlar alışları geride bıraktı, ancak bugün aşağı yukarı eşit durumdalar.

Likidite sağlıklı durumda iyiye gidiyor. %10 piyasa derinliği (orta fiyatın %10’u aralığındaki alış ve satışların toplamı) 3,5 milyon dolardan 14 milyon dolara çıkarak üç kattan fazla arttı; %1 ise 1,5 milyon dolardan 4 milyon dolara yükseldi. Bu, piyasa yapıcıların volatil altcoinler için likidite sağlamaya geri döndüğüne dair cesaret verici bir işaret.

Binance ve OKX’te orta fiyatın %1’i içindeki alış/satış oranı düştü, bu da nispeten daha fazla alış yapıldığı anlamına geliyor. En ilginç olanı Coinbase’deki büyük sıçrama; alım teklifi hacmi şu anda talep hacminin neredeyse iki katı. Bu kurumsal talebe işaret ediyor olabilir mi?”

APTOS son iki haftada yaklaşık %200 artış gösterdi ve ağ 21 Ocak’ta günlük 35 bin aktif kullanıcıya ulaştı.

Her ne kadar bir dönem satış yönlü pozisyonlar artsa da analist son zamanda tekrar bu durumun eşitlendiğini söylüyor. Ancak son zamanlarda ciddi yükseliş yaşamış altcoinler çok daha riskli olduğu için yatırım yaparken ekstra dikkatli olunması öneriliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.