• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Aptos (APT) Bir Ay İçinde 5x Yaptı! Yükselişin Sebebi Ne?

Aptos (APT) Bir Ay İçinde 5x Yaptı! Yükselişin Sebebi Ne?


Son zamanların popüler kripto para projesi Aptos’un yerel tokeni APT sadece bir ay içinde değerini beşe katlayarak yatırımcılarını memnun etti.

Bu yazımızda sırasıyla Aptos’un ne olduğunu, yükselişin temel nedenlerini ve teknik verileri inceleyeceğiz.

Aptos (APT) Nedir?

Meta’nın Diem isimli blockchain projesini durdurmasının ardından şirketten ayrılan geliştiriciler yeniden toplanarak Aptos’u oluşturdu. Aptos, Move yazılım dilini kullanan bir blockchain ağıdır. Geliştiriciler, PoS sistemini bu yeni yazılım diliyle birleştirerek daha hızlı, güvenli ve ucuz transfer ücretlerine sahip bir blokzinciri oluşturmayı hedefliyor.

Aptos’u kısaca özetlediğimize göre APT yükselişinin temel nedenlerin geçebiliriz.

PancakeSwap – Aptos İlişkisi

Kısa zaman önce ağda sunulan bir teklif, en büyük DeFi projelerinden PancakeSwap arasında olan yakın ilişkiyi ortaya koydu. Teklife göre PancakeSwap, piyasa rekabetinde avantaj sağlamak için Aptos tabanlı yeni kripto projelerine platformda öncelik tanıyacak.

Zincir üstü verilere göre Aptos ağında kilitlenen tokenlerin yarısından fazlası PancakeSwap’ta bulunuyor.

NFT Satışları Artıyor!

Aptos projesi popülerleştikçe üzerinde inşa edilen NFT girişimleri de artış gösteriyor. APT üzerinde faaliyet gösteren pazaryeri Topaz’da işlem gören koleksiyonların hacmi 3-4 kat yükseldi.

 

APT Fiyatı

Geçtiğimiz saatlerde 14,97$ direncini aşan APT yükselişe bugün ara verdi.

$APT günlük %1 değer kaybıyla anlık olarak 17,85$’dan alıcı buluyor. Yukarı yönlü yeni bir atak gelmediği takdirde APT eski direnç-yeni destek rakamı olan 14,97$’ı test edebilir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.