BU SİTE SATILIKTIR - İLETİŞİM: 0538 206 55 14

Atari Kripto Para Dünyasına Giriş Yapıyor! | CoinHaber
 • BITCOIN/TL
  483176,457
  % 3,32
 • ETHEREUM/TL
  32544
  % 3,60
 • RIPPLE/TL
  6.76
  % 2,46
 • BITCOIN CASH/TL
  3179.19,181
  % 4,69
 • LITECOIN/TL
  1147
  % 3,57
 • COSMOS HUB/TL
  184.02
  % 5,94
 • CARDANO/TL
  8.68
  % 3,74
 • TETHER/TL
  15.94
  % 0,06

Atari Kripto Para Dünyasına Giriş Yapıyor!

Atari Kripto Para Dünyasına Giriş Yapıyor!

Atari kripto para piyasasına biraz uzak kaldıktan sonra yine hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. NFT’leri ve token ürünlerini çalıştırma konusunda Polygon’un ikinci katman özelliğini kullanacak.

Atari Kripto Para Kullanan İlk Oyun Firması Olacak!


1972 yılında kuruluşu yapılan Atari şirketi, oyun sektörüne konsol sistemi ile giriş yapan ilk firma olma özelliğine sahiptir. Son günlerde firmanın Ethereum sanal para sistemine giriş yaparak ikinci katman üzerinden kripto para kullanacak ilk oyun firması unvanını da ele geçirmek üzere.
Son günlerde Ethereum dünyasına adım atan Atari firması ERC-20 tokenini oluşturdu. Yeni bir dünyaya giriş yapmanın ardından ise Decentraland sanal platformlarında da yerini almış bulunmakta.


Atari, Ethereum Platformundan Sonra İkinci Katmana da Giriş Yapıyor

atari kripto para
Atari Kripto Para Borsada

Ölçeklendirme hizmetleri sunan Polygon sistemi ile iş birliği yapan popüler video oyun firması Atari’nin kurucularından Frederic Chenais yaptığı açıklama ile artık firma olarak ikinci katmana adım adım ilerlediklerini ifade etti. Yaptığı açıklama da,‘’Polygon ile yaptığımız iş birliği sonucunda artık Atari token ve diğer ürünlerimiz için ikinci katmanı kullanma şansı elde edeceğiz.

Yaptığımız bu iş birliğinin sonuçlarından ve gidişatından son derece memnunuz.’’ İfadelerini kullanarak şirketinin adım attığı dünya da hızla ilerleyeceğine dair ipucu verdi.


İkinci katmana ilerleyişini duyuran Atari kendi şirketine ait ATRİ olarak adlandırılan tokenlerin ölçeklendirilebilir bir hale gelmesi için güncelleme yapmaya hazırlık yapıyor. Yapılacak olan güncelleme ile NFT’ler ile token bazlı diğer uygulamalara olan erişimin pratik bir hale getirilmesi hedefleniyor. Bunun yanı sıra Polygon ile yapılan iş birliğinin sonucunda bir de bu ağ üzerinden kendilerine ait NFT’leri de piyasaya sürmenin hazırlığını yapıyor.


Ethereumu ölçeklendirmek ve Polygon köprüsünü oluşturmak için Plasma framewok’ü kullanan Atari proof of stake sistemini kullanarak plasman odlarını tüm ağın üstünde aktif bir şekilde kullanmaktadır. Plasma framework’ü cazip hale getiren en önemli özellik hiç kuşkusuz ana ağlardan çok daha uyguna işlem gerçekleştirilebiliyor olması ve 65 bine yakın işlem kapasitesinin olmasıdır.


Bahis ve oyun şirketleri arasında son derece popüler olan Polygon aynı zamanda
• Polymarket,
• Decentraland,
• Aavegotchi platformları ile de iş birliği yapmaktadır.

Atari şirketi kurucusunun Polygon iş birliği sonucunda yaptığı açıklamaya karşılık, Polygon Coo’su da şu açıklamaları yaparak iş birliğinin iki şirket açısından neler hedeflendiğini ifade etti, ‘’ Oyun sektörünün devlerinden olan Atari ile yaptığımız iş birliği ile oyun sektörüne hangi yönlü destek olabileceğimizi planlıyoruz.

Aynı zamanda Polygon ağı üzerinden Atari tokelerini ve diğer ürünlerini nasıl daha fazla geliştirerek piyasaya sunabileceğimize dair detaylı planlamalar üzerinde çalışıyoruz.’’


Oyun Sektörünün Devi Atari Ethereum’u Kullanacak


Atari’nin Polygon ile iş birliğinden sonra yapılacak bir sonra ki hamle olarak Etherum’a giriş yapmak olduğuna dair ipucu verildi.
Crypto Briefing’in yaptığı son açıklamaya göre Atari Decentraland ile iş birliği yapıyordu. Atari şirketinin dijital oyunlarında kullanılmak üzere üretilmiş olan token ATRI olarak adlandırılıyordu.


2020 yılının Kasım ayında Atari firması ATRI tokenini kullanılmak üzere piyasaya sürülmüştü. Coinmarkercup’un açıklamasına göre Ethereum üzerinden ERC-20 standartlarına uygun olarak üretilen ATRI’nin piyasa değeri yaklaşık olarak 60 milyon olarak belirlenmiştir.

YORUMLAR YAZ
 • Ethem1 sene önce
 • Keşke haberlerin yapılış tarihini de yazsanız.