• BITCOIN/TL
  1204321,510
  % 0,01
 • ETHEREUM/TL
  63759
  % -2,07
 • RIPPLE/TL
  17.71
  % -4,12
 • BITCOIN CASH/TL
  6961.08,391
  % -3,97
 • LITECOIN/TL
  2083.05
  % -2,49
 • COSMOS HUB/TL
  277.05
  % -2,27
 • CARDANO/TL
  11.59
  % -2,61
 • TETHER/TL
  28.91
  % 0,06

AVAX Tabanlı Stars Arena’da Güvenlik Açığı: Emin Gür Sirer’den Açıklama Geldi!

AVAX Tabanlı Stars Arena’da Güvenlik Açığı: Emin Gür Sirer’den Açıklama Geldi!


The Block’un haberine göre, Avalanche (AVAX) ağında kurulan ve geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen sosyal platform Stars Arena güvenlik açığıyla karşı karşıya olabilir.

AVAX tabanlı platform Stars Arena piyasaya sürülmesinden bu yana yatırımcıların gündeminde olmaya devam ederken AVAX’ın fiyatına da olumu etki etti.

Ancak Stars Arena 1 milyon dolarlık kayıpla sonuçlanabilecek bir güvenlik açığıyla karşı karşıya olabilir.

Bu noktada X’de ‘lilitch.eth’ olarak bilinen bir analist, Stars Arena’nın akıllı sözleşmesinde bir güvenlik açığı bulduğunu, bu açık sayesinde hackerların platformadan fon aktarabileceğini söyledi.

Bu güvenlik açığı nedeniyle 1 milyon doları aşan fon tehlike altında bulunuyor. Ancak bu güvenlik açığına rağmen Avalanche ağındaki yüksek işlem ücretlerinin hackerlar için caydırıcı olacağı düşünülüyor. Zira, protokolden fon çıkarmaya çalışmak hackerlar için karlı olmayabilir.

Stars Arena güvenlik açığı konuşulurken Avalanche CEO’su Emin Gün Sirer, bu güvenlik açığını ve hack olayını doğruladı. Ancak problemin çözüldüğünü belirten AvAX CEO’su şunları söyledi:

” Halihazırda düzeltilmiş olan, saldırganın 0,04 $ kazanmasının 0,25 $’a mal olduğu ve saldırganın toplam olarak yalnızca 2.000 $ elde ettiği bir Stars Arena istismarıyla ilgili çok fazla FUD var.

Artık bu olay çözüldüğüne göre arenada eğlenmeye geri dönelim.”

Stars Arena Nedir?

Stars Arena, Avalanche’ın yerel para birimi AVAX ile diğer kullanıcıların profil tokenlarının satın alınmasını veya satılmasını kolaylaştırarak kullanıcıların X hesaplarını bağlamasına olanak tanır.

Uygulama, kullanıcılar için otomatik olarak bir cüzdan oluşturarak Avax’a para yatırmalarını ve hizmeti kullanmaya başlamalarını sağlar.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.