• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Avustralya Kripto Düzenlemeleri İçin Karar Aşamasına Geldi! İşte Paylaşılan Görüşler!

Avustralya Kripto Düzenlemeleri İçin Karar Aşamasına Geldi! İşte Paylaşılan Görüşler!


Avustralya, dijital varlık hizmet platformlarını düzenlemeyi amaçlayan bir teklif açıklayarak, netliği artırmak ve tüketicileri korumak için önlemler alacağının sinyalini verdi.

Avustralya, Mevcut Yasal Çerçeveyi Kullanarak Kripto Borsaları için Yeni Düzenlemeler Öneriyor

Avustralya Hazinesi, yayınladığı bir istişare belgesinde, güvenlik açıkları ve başarısızlık örneklerine atıfta bulunarak, bu platformların düzenlenmesi için artan zorunluluğu vurguladı.

Hükümetin stratejisi, yerleşik Avustralya finansal hizmetler yasalarından yararlanmayı içeriyor.

Bu plan kapsamında, bir birey için 1.500 AU$ (yaklaşık 948 Dolar veya toplamda 5 milyon AU$ (yaklaşık 3,2 milyon dolar) tutarında veya daha fazla varlığa sahip platformların Avustralya Finansal Hizmetler Lisansı alması zorunlu oluyor.

Düzenleyiciler ayrıca, saklama yazılımı için standartların ve token işlemleri için kılavuzların oluşturulması da dahil olmak üzere belirli yükümlülüklerin uygulanmasını da düşünüyor.

Önerilen çerçeve, alım satım, stake etme, tokenleştirme ve bağış toplama gibi çeşitli faaliyetler için daha fazla yükümlülük getirecek.

Blockchain istihbarat firması TRM Labs’ın kıdemli politika danışmanı ve Singapur Para Otoritesinde eski bir düzenleyici olan Angela Ang, bir sosyal medya paylaşımında Avustralya hükümetinin önerisini övdü.

Bunu “mevcut yasal ve düzenleyici yapıları, benzersiz özelliklerini dikkate alan kripto varlıklarına uygulamanın yanı sıra uluslararası standartlara uyum sağlamanın düşünceli bir yolu” olarak nitelendirdi.

Avustralya’daki bazı bankalar kripto ile ilgili potansiyel dolandırıcılıklara karşı temkinli bir tutum benimsedi.

Temmuz ayında Ulusal Avustralya Bankası, müşterilerini korumak için “yüksek riskli” kripto para borsalarına yapılan belirli ödemeleri kısıtladığını duyurmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.