• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Binance CEO’su CZ, Kripto Piyasası ile İlgili Açıklama Yaptı: FUD Bitti

Binance CEO’su CZ, Kripto Piyasası ile İlgili Açıklama Yaptı: FUD Bitti


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, yaptığı açıklamasında kısa bir süre önce platformda yaşanan FUD dalgasının ardından söz konusu olayların etkisinin sonlandığını açıkladı.

Binance CEO’su, kısa bir süre önce büyük medya kuruluşlarında haberleştirilen ve borsadan milyarlarca dolarlık para çekimi yaşandığına dair haberlere atıfta bulundu.

Changpeng Zhao: “Binance’ten FTX Çöküşünde Çekilen Tüm Varlıklar Geri Geldi”

Zhao, daha önce bahsedilen tüm “para çekimlerinin” yeniden Binance’e geldiğini söyledi. Buna ek olarak CEO, söz konusu olayların şirket için iyi bir stres testi olduğunu da ifade etti.

Kripto para borsası FTX’in çöküşünün ardından gözler dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e çevrilmiş ve şirket ile ilgili bazı FUD dalgaları yayılmıştı. Bunun ardından panikleyen birçok kripto kullanıcısı borsadan fonlarını çekmeyi tercih etmişti.

Zhao, böylelikle söz konusu FUD dalgasının bitişine işaret etti.

Mevcut durumda dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında ilk 10’daki borsalarının tamamının toplam varlığı Binance’inkinden daha az. Zhao, Twitter üzerinden gönderdiği mesajında bu durumu şöyle değerlendirdi:

“Güven duygusunun ağ etkileri vardır. Sanırım FTX öncesi seviyelere geri dönüldüğünü düşünüyorum.”

Paylaşılan verilere göre şirketin en yakın rakibi olan Bitfinex’in toplam varlığı 8.17 milyar dolar, ikinci en yakın rakibi OKX’in ise 7.67 milyar dolar varlığı bulunuyor. Binance’in toplam varlığı ise 67.33 milyar dolar seviyesinde.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.