• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Binance Resmi Analistleri, Aylık Piyasa Raporunu Yayınladı: Çok Sayıda Kripto Para Projesinin İsmi Anıldı

Binance Resmi Analistleri, Aylık Piyasa Raporunu Yayınladı: Çok Sayıda Kripto Para Projesinin İsmi Anıldı


Kripto para borsası Binance’in analistleri tarafından yayınlanan aylık piyasa raporunda birtakım ilginç verilere değinildi.

Analistlere göre, Eylül ayının sona ermesiyle birlikte stablecoin piyasasının toplam piyasa değerin art arda 18. kez değer kaybı yaşanmış oldu. Metrik, Eylül 2021’den bu yana görülmemiş bir seviye olan 123.8 milyar ABD doları ile yeni bir düşük seviyeye ulaştı. Zorlu koşullara rağmen USDT ve DAI, piyasa değerindeki hafif artışlarla trendi değiştirmeyi başardı.

Binance analistlerine göre kripto piyasası Eylül ayında büyük ölçüde sakin kaldı ve toplam piyasa değeri ihmal edilebilir dalgalanmalar gösterdi. FTX’in varlık tasfiyesi duyurusu ve FOMC toplantısı gibi olaylar genel sakinliği kısa süreliğine bozdu, ancak piyasa şokları hızla absorbe etti ve istikrarı yeniden kazandı.

Analistlere göre TON Coin’in değerinde kayda değer bir artışa neden olan TON cüzdanının Telegram tarafından entegrasyonu, ayın en önemli olayı olarak görünüyor.

Analistler, Account Abstraction (AA, Hesap Soyutlama) benimsenmesinin yükselişte olduğunu ve 870 bin tekil AA hesabında 2.3 milyon başarılı ERC-4377 akıllı sözleşme işleminin gerçekleştiğini bildirdi. Ethereum katman-2 ağları bu büyümenin merkezinde yer aldı ve işlemlerin çoğu Polygon, Optimism ve Arbitrum üzerinde gerçekleşti.

Analistlere göre Uniswap’ın işlem ücretlerine olan iştahı halen sürüyor ve son 30 gün içinde ETH işlem ücreti tüketiminde ilk sıradaki yerini sağlamlaştırdı.

Katman 2’ler de, blockchain ölçeklenebilirliğinin ilerletilmesinde giderek daha önemli hale gelen rollerini yeniden doğrulayarak, bu alana olan ilginin yenilenmesi nedeniyle önemli bir faaliyet gördü. Binance analistlerine göre, ZkSync Era mainnet’indeki 30 günlük işlem hacmi 30.58 milyonu aşarak Ethereum’u geride bıraktı.

Analistlere göre Arbitrum da, merakla beklenen projesi Arbitrum Odyssey’in yeniden başlatılmasına bağlanabilecek şekilde, kullanımda sağlıklı bir yükseliş görüyor

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.