• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Binance’ın Stablecoini BUSD’deki Erime Devam Ediyor! İşte Son Gerilemenin Nedeni!

Binance’ın Stablecoini BUSD’deki Erime Devam Ediyor! İşte Son Gerilemenin Nedeni!


Kripto para fiyat takipçisi CoinGecko’ya göre, BUSD‘nin dolaşımdaki arzı Çarşamba günü 15.4 milyar dolara gerileyerek geçtiğimiz hafta 1 milyar dolar ve bir ayda 2 milyar dolar azaldı.

Kripto para fiyat takipçisi CoinGecko’ya göre, BUSD’nin dolaşımdaki arzı Çarşamba günü 15.4 milyar dolara düşerek geçtiğimiz hafta 1 milyar dolar ve bir ay içinde 2 milyar dolar azaldı.

Son düşüş, dijital varlık rezervleriyle ilgili bir raporda hata yapılmasının ardından endişeli kullanıcıların Binance’den para çekmek için çabaladığı Aralık ayı başında BUSD’nin 22 milyar dolardan düşüşünü derinleştirdi.

BUSD, New York merkezli fintech firması Paxos Trust tarafından Binance markası altında çıkarılan, nakit ve ABD Hazine bonosu rezervleriyle desteklenen, dolara sabitlenmiş bir stablecoindir.

Yatırımcılar sabit coinleri geleneksel itibari parayı dijital varlıklara dönüştürmek ve kripto para ticaretini kolaylaştırmak için bir aracı olarak kullanıyor.

Son düşüş, borsanın Binance-peg tokenleri olarak bilinen sarılmış token türevlerini içeren hatalarla ilgili son raporların ortasında geldi.

Öte yandan, Binance’in bankacılık ortağı Signature Bank, 1 Şubat’tan itibaren SWIFT bankalar arası mesajlaşma sistemini kullanarak 100.000 dolardan küçük transferleri durduracak.

Son sorunlar, BUSD’nin şiddetli bir rekabet haline gelen stablecoin rakiplerinin daha da gerisine düşmesine neden oldu.

Dijital varlıkların performanslarını takip eden DefiLlama’nın verilerine göre, BUSD bir ay içinde piyasa değerinin %11.3’ünü kaybederken, USDT %1.3 değer kazandı ve USDC %1.9 düştü.

Yine de BUSD, geçen yıl boyunca piyasa değerini artıran ilk üç stablecoinden yalnızca biri.

Öte yandan Binance gibi bir borsanın stablecoini olduğu için bir sonraki boğa döneminde BUSD’nin USDT’yi bile tahtından edebileceği tahmin ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.