• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bir Kripto Para Platformuna Daha Dava Açıldı! İşte Detaylar…

Bir Kripto Para Platformuna Daha Dava Açıldı! İşte Detaylar…


Coindesk’in haberine göre, ABD süpermerket zinciri Trader Joe’s, kripto para projesi Trader Joe’ye (JOE) ticari marka ihlali nedeniyle dava açtı.

Buna göre süpermarket zinciri Trader Joe’s, mahkemeye verdiği şikayet dilekçesinde kendi popülerliğinden yararlanmak için merkezi olmayan borsa (DEX) Trader Joe’nin bu ismi seçtiğini iddia etti.

Bu noktada zincir market “Trader Joe” adlı kripto platformuna ve onun kurucu ortağı Cheng Chieh Liu’ya, kasıtlı olarak süpermarketin ismine benzer bir isim seçmeleri ve market zincirinin isim haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açtı.

Zincir market dilekçesinde ayrıca Trader Jeo’nin kendi markasının ana rengi olan kırmızı bere takan “Trader Joe” görselinin yer aldığı logosuna da itiraz etti.

Dilekçede kurucu ortak Liu’nun Singapur’da ikamet eden ve traderjeoxyz.com alan adını tescil ettiren bir Çin vatandaşı olduğu belirtildi.

Zincir market dilekçesinde “merkeziyetsiz borsa Trader Joe, kafa karıştırıcı derecede benzer olduğu düşünülen bir adı kullanıyor” ifadesine yer verdi.

Trader Joe’nin kendilerine bir bildirim yapmadıklarını ya da izin almadıklarını belirten davacı, dilekçesinde şunları yazdı:

“Davalılar, platformlarına Trader Joe’nun adını vermek için ne izin istediler ne de bildirimde bulundular.

Ayrıca bu ihlalin durdurulması için onlara mektup yolladık ancak herhangi bir yanıt alamadık.”

Trader Joe Nedir?

Trader Joe, başlangıçta Avalanche (AVAX) ağında başlayan ve BNB Chain, Arbitrum (ARB) ve Ethereum’a (ETH) genişleyen popüler merkezi olmayan borsalardan biridir.

Trader Joe’nun tokeni JOE güne yükselişle başlasa ve 0,245 dolara kadar çıksa da sonradan düşüş yaşadı ve yazım esnasında 0,235 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.