• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Borsası Binance’ten Düşük Sermayeli Projelere Uyarı! Ticareti Arttırın!

Bitcoin Borsası Binance’ten Düşük Sermayeli Projelere Uyarı! Ticareti Arttırın!


Binance, borsasında işlem gören düşük likiditeli kripto projelerini, ticareti artırmak için adımlar atmaya zorluyor.

Binance, Likiditeyi Artırmak İçin Düşük Sermayeli Projelere Baskı Yapıyor

Binance personeli birden fazla projeye ulaşarak piyasa yapıcılarla olan ilişkilerinin ayrıntılarını ve borsanın tasarruf ürünlerine fon katkısında bulunmayı düşünüp düşünmeyeceklerini sordu.

Binance özellikle, bu projelerin faiz kazanmak için dolaşımdaki tokenlerinin %1-5’ini tasarruf hesaplarına yatırmayı düşünüp düşünmeyeceklerini sordu.

Zira içinde bulunduğumuz ayı piyasası sebebiyle birçok proje ölme noktasına geldi. Çok az likiditeye sahip olan ve Binance’te listeli olan projeler, eğer böyle giderse delist edilebilir.

Aslında delist işleminin yapılmaması için projelere uyarıda bulunan Binance, söz konusu projelerin piyasa yapıcılarla ilişkileri yoksa ya da tasarruf ürünlerine katkıda bulunmak istemiyorlarsa bununla ilgili bir açıklama talep etti.

Piyasa yapıcılar, borsaların sorunsuz işlemesine yardımcı olmak için belirli fiyatlardan varlık satın almayı kabul eden likidite sağlayıcılarıdır.

“Bir başka olası risk azaltma önlemi de Binance Savings gibi tasarruf havuzlarına katkıda bulunmaktır.

Burası, kullanıcıların Marjin ya da Kredi yoluyla token ödünç alabileceği ve mevcut piyasaya likidite enjekte etmek için daha aktif bir şekilde alım satım yapabileceği bir yerdir,” diye ekleyen sözcü, katkıların isteğe bağlı olduğunu vurguladı.

Borsa likiditesini izleyen bir analiz platformu olan Glass Markets’ın kurucusu Matt Batsinelas, Binance de dahil olmak üzere birkaç alım satım merkezinin son zamanlarda piyasa yapıcıların platformlarındaki davranışlarını daha fazla denetlemeye çalıştığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.