• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin (BTC) Son 10 Yılın En İyi Ocak Ayını Geçiriyor! ”Yükseliş ABD Kaynaklı Mı?”

Bitcoin (BTC) Son 10 Yılın En İyi Ocak Ayını Geçiriyor! ”Yükseliş ABD Kaynaklı Mı?”


Bitcoin (BTC) 1 Ocak’tan bu yana neredeyse %40 artış göstererek, %51 artış gösterdiği 2013’ten bu yana en iyi yıl açılışını yapma yolunda ilerliyor.

Bitcoin (BTC), 2013’ten Bu Yana En İyi Ocak Ayını Geçiriyor

Bitcoin (BTC) 2013’ten bu yana yıla en iyi başlangıcını yapıyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin fiyatı, ABD dolarındaki zayıflık nedeniyle bu ay %40 arttı.

Uzmanlar, bu yükselişin ağırlıklı olarak ABD’deki alıcılar tarafından desteklendiğini söylüyor.

Bitcoin yılbaşından bugüne %40 arttı ve bu getirilerin %35’i ABD’deki işlem saatlerinde gerçekleşti.

Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport’un araştırma ve strateji müdürü Markus Thielen Cuma günü müşterilerine gönderdiği bir notta, “Bu, ABD merkezli yatırımcılarla ilişkili ralliye %85’lik bir katkı anlamına geliyor” dedi.

Thielen, “Bunu ABD kurumlarının şu anda Bitcoin alıcısı olduğuna dair açık bir sinyal olarak yorumluyoruz” diye ekledi. Bitcoin Ocak 2013’te %51 artış göstermişti.

Hisse senetlerinin aksine, Bitcoin ve genel olarak kripto paralar 24 saat boyunca işlem görerek takipçilerin farklı zaman dilimlerindeki emir akışlarını takip etmesine ve alım ya da satım baskısının kaynağını çıkarmasına olanak tanıyor.

Kurumların yükseliş pozisyonu, Chicago Ticaret Borsası’nda listelenen Bitcoin vadeli işlemlerindeki yenilenen primden de anlaşılıyor.

“Kurumlar sadece spot Bitcoin satın almıyor; aksine, sürekli vadeli işlemlerde de yüksek primler görüyoruz.

Bunu, daha hızlı kurumsal yatırımcıların ve hedge fonlarının kripto piyasalarındaki son düşüşü aktif olarak satın aldıklarının bir göstergesi olarak yorumluyoruz.”

Deutsche Digital Assets de bu ayın başlarında benzer bir gözlemde bulunmuş ve Coinbase primindeki yükselişe dikkat çekerek, perakende yatırımcılara kıyasla ABD merkezli sofistike yatırımcıların alım ilgisinin arttığının bir kanıtı olarak yorumlamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.