• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin ETF’si İçin Kritik Gün Açıklandı: Grayscale CEO’su Hamlesini Duyurdu!

Bitcoin ETF’si İçin Kritik Gün Açıklandı: Grayscale CEO’su Hamlesini Duyurdu!


Kripto para varlık yöneticisi Grayscale Investments, spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) oluşturmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile kapsamlı bir hukuki mücadeleye hazırlanıyor.

Mahkeme 7 Mart’ta Grayscale Aleyhine Karar Verirse CEO Temyize Gideceğini Açıkladı

Şirket SEC’e karşı Haziran ayında açtığı davada mahkemenin kararını beklerken, CEO Michael Sonnenshein mahkemenin SEC’in Bitcoin ETF teklifini reddetme kararını desteklemesi halinde temyize gitmeye hazır olduğunu söyledi.

Sonnenshein, “SEC’in bize bıraktığı tek seçenek geri dönüp, biliyor musunuz, bu doğru değil demekti” dedi.

Düzenleyici kuruma dava açmanın CEO olarak aldığı en önemli kararlardan biri olduğunu ve “kendisinin ve ekibinin hafife almadığı bir karar” olduğunu söyleyen Sonnenshein, mahkemenin firmanın lehine karar vereceğinden emin olduğunu da sözlerine ekledi.

SEC, Grayscale’in en önemli ürünü olan Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir ETF’ye dönüştürme başvurusunu Haziran ayında reddetmiş ve teklifin hileli uygulamaları önlemek ve yatırımcıları korumak için tasarlanmış standartları karşılamadığını savunmuştu.

Dava Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesinde görülüyor. Taraflardan birinin kararı temyiz etmesi halinde, dava ya ABD Yüksek Mahkemesi’ne ya da heyet incelemesine gidecek. Sonnenshein, davadaki sözlü tartışmaların 7 Mart’ta yapılmasının planlandığını ve Grayscale’in davayla ilgili nihai kararın sonbaharda çıkmasını beklediğini söyledi.

Grayscale’in web sitesine göre Grayscale Bitcoin Trust’ın yönetimi altında 14.5 milyar dolarlık varlık bulunuyor. Bitcoin’e GBTC iskontosu %41 civarında seyrediyor ve şirket kripto borsası FTX’in çökmesi ve kripto borç veren Genesis’in para çekme işlemlerini askıya almasının ardından baskı altına girdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.