• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin FED Faiz Kararı Öncesinde 27.000 Doların Üzerine Çıktı! FED Kararı BTC’yi Nasıl Etkileyecek? Analist Değerlendirdi!

Bitcoin FED Faiz Kararı Öncesinde 27.000 Doların Üzerine Çıktı! FED Kararı BTC’yi Nasıl Etkileyecek? Analist Değerlendirdi!


Bitcoin ve kripto paralar için önemli bir haftaya girildi. Zira bu hafta ABD Merkez Bankası FED faiz kararını açıklayacak.

Geçtiğimiz hafta açıklanan ABD enflasyon verileri beklentinin üzerinde gelse de BTC sakin kalarak 26.000 dolar seviyesini korudu.

Bunun yanında BTC ve altcoin fiyatlarını yukarı yönlü hareket ettirecek bir katalizör de olmadığı için BTC 26.000-27.000 dolar arasında işlem gördü.

Ancak analistler, FED’in faiz kararının kripto paralar gibi riskli varlıklar üzerinde baskı oluşturabileceğini belirterek fiyatların aşağı yönlü hareket edebileceği konusunda uyarıyor.

Bu noktada Coindesk’e konuşan eToro’da analisti Simon Peters, FED’in faiz kararının kripto gibi riskli varlıklarda aşağı yönlü baskı yaşatabileceğini söyledi.

“İngiltere ve ABD’den gelecek önemli veriler bekleniyor. Bu noktada her iki ülkenin merkez bankalarının da bu hafta sonunda yeni faiz oran kararları açıklamasını beklerken, piyasalar önümüzdeki birkaç gün içinde gergin hareket edebilir.

Her iki ekonomide de enflasyon düşüyor olsa da bu gerilemenin henüz tam olarak hissedilmeyebileceğine dair işaretler var.

Diğer risk varlıkları gibi, kripto paralar da faiz oran beklentilerine duyarlıdır.

Bu nedenle merkez bankalarının açıklamalarındaki herhangi bir sertleşme yatırımcı hissiyatında düşüşe yol açabilir.”

Yazım esnasında Bitcoin tekrardan 27.000 doların üzerine çıktı ve 27.150 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.