• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Fiyatında Ani Gerileme Yaşanıyor: Grayscale Davası Öncesi Seviyeye Gelindi! Son Veriler Ne?

Bitcoin Fiyatında Ani Gerileme Yaşanıyor: Grayscale Davası Öncesi Seviyeye Gelindi! Son Veriler Ne?


Kripto para piyasasında Grayscale’in SEC’e karşı açtığı davayı açmasının ardından Bitcoin’de yaşanan toparlanma dalgası kısa ömürlü oldu.

Salı günü öğleden sonra açıklanan karar ile birlikte, karar öncesi 26.000 dolar seviyesinde bulunan BTC, yaşadığı pump ile birlikte 28.000 doların üstüne çıkmayı başarmıştı.

Bununla birlikte heyecan dalgasının sona ermesi ve yarın SEC’in çok sayıda spot Bitcoin ETF’i hakkında bir karar vermesi beklendiğinden fiyatta gerileme yaşandı.

BTC, Grayscale davası sonrası çıktığı zirvesinden %6’dan fazla değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 26.187 dolardan işlem görüyor. Yani dünyanın en büyük kripto parası, neredeyse dava öncesindeki fiyat seviyesine geriledi.

Buna ek olarak, Bitcoinsistemi.com olarak son dakika bilgisi şeklinde yayınladığımız üzere, SEC, WisdomTree’nin Spot Bitcoin ETF başvurusunu erteleme kararı aldı. Kararın ardından BTC fiyatı anlık olarak bir düşüş dalgası daha yaşadı.

Bununla birlikte verilere göre kripto para piyasasında son 24 saatte büyük miktarlarda likidasyonlar yaşandı. Toplam likidasyon miktarı 104 milyon dolar olurken bunun 86 milyon dolarını long pozisyonlar, 18 milyon dolarını ise short pozisyonlar oluşturdu.

Verilere göre en fazla likidasyon 34 milyon dolar ile Bitcoin’de, 23 milyon dolar ile Ethereum’da, 2.7 milyon dolar ile Bitcoin Cash’te, 2.5 milyon dolar ile XRP’de meydana geldi.

City Index’in kıdemli piyasa analisti Fiona Cincotta, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“BTC için acı verici derecede sessiz bir ay oldu ama bu hafta bunun istisnasıydı. Grayscale haberleri kısa vadeli bir destek sağladı, ancak düzenleyiciler hala finans dünyasının vahşi batısını evcilleştirmeye hevesli olduğundan, bu hikaye daha uzun süre devam edebilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.