• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Hakimiyeti Zirvede! BTC Yükselmeye Devam Edecek Mi, Altcoin Nasıl Etkilenecek? Ünlü Analist Değerlendirdi!

Bitcoin Hakimiyeti Zirvede! BTC Yükselmeye Devam Edecek Mi, Altcoin Nasıl Etkilenecek? Ünlü Analist Değerlendirdi!


Uzun süredir onaylanması beklenen spot Bitcoin ETF‘inin onaylandığına dair çıkan haberlerin ardından BTC 30.000 doların üzerine çıktı.

Ancak sonradan bu haberin sahte olduğu anlaşıldığından Bitcoin tekrardan 28.000 dolar seviyesine döndü.

Bitcoin yükseliş ve düşüş yaklaşık 15 dakika içinde gerçekleşirken bu arada 100 milyon doların üzerindeki kaldıraçlı işlem tasfiye oldu.

Bitcoin fiyatında hareketlilik yaşanırken toplam kripto pazarındaki payını ölçen Bitcoin hakimiyet oranı Pazartesi günü %52,55 ile 2,5 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu noktada Coindesk’e konuşan Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton Bitcoin hakimiyetindeki bu yükselişin devam edebileceğini söyledi.

“Bizim analizimize göre, Mart-Nisan 2021’deki puslu kripto boğa piyasası günlerinde Bitcoin hakimiyeti %60 seviyelerini görmüştü.

Ancak bu durum tersine döndü ve %40 seviyelerine düştü. Bu noktada Bitcoin hakimiyetinin bu düşüşü tersine çevirerek önümüzdeki günlerde yükselmeye devam devam etmesi muhtemel.

Yatırımcılar daha sonra parayı nispeten pahalı olan Bitcoin’den parayı altcoinlere çevirdi. Yatırımcıların altcoinlere dönmesi BTC’nin hakimiyet oranının düşmesine yol açtı.

Bitcoin hakimiyeti kendisini daha yüksek bir seviyeye sabitledikten sonra, daha da yükselmeye hazırlanıyor.

Uzun vadeli trend takip göstergelerimiz Bitcoin hakimiyetinin daha fazla yükselmesini destekliyor.

Bu noktada Bitcoin’in altcoinlerden daha iyi performans göstermesini ve 2021’in ilk yarısında elde edilen altcoin kazanımlarını daha da tersine çevirmesini bekliyoruz.”

Bitcoin hakimiyeti yazım esnasında %51,82 seviyesinden işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.