• BITCOIN/TL
  1119484,170
  % 2,79
 • ETHEREUM/TL
  60377
  % 2,47
 • RIPPLE/TL
  17.69
  % 1,58
 • BITCOIN CASH/TL
  6511.22,541
  % 1,61
 • LITECOIN/TL
  2072.76
  % 3,59
 • COSMOS HUB/TL
  271.63
  % 1,28
 • CARDANO/TL
  11.12
  % 2,79
 • TETHER/TL
  28.92
  % 0,22

Bitcoin Hangi Yönde Hareket Edecek: Düşüş Mü Yükseliş Mi ? BTC Rallisinin Başlaması İçin Ne Gerekli? Analistler Değerlendirdi!

Bitcoin Hangi Yönde Hareket Edecek: Düşüş Mü Yükseliş Mi ? BTC Rallisinin Başlaması İçin Ne Gerekli? Analistler Değerlendirdi!


Bitcoin ve altcoinler Ekim ayına güzel bir başlangıç yapsa da, bunu devam ettiremedi. İsrail-Hmas arasında yaşanan gerginlik ve diğer makroekonomik olaylara ilişkin artan endişeler nedeniyle bu hafta olumlu bir ivme sürdürmekte zorlandı.

Bu hafta yaşanan fiyat düşüşünün ardından BTC ve kripto para piyasası bir miktar da olsa istikrar kazanmış görünüyor.

Bu noktada Bitcoin ve genel olarak piyasadaki durumu değerlendiren analistler, yatırımcıların petrol fiyatlarındaki artışı ve geleneksel hisse senetlerindeki düşüşü fiyatladığını ve yaşanan gerginliğin uluslararası ticareti etkileyebileceğini düşünmeleri nedeniyle Bitcoin ve kripto piyasasının Pazartesi gününden bu yana düştüğünü belirtti.

Bazı analistler Bitcoin’deki mevcut fiyat hareketinin mutlaka yükseliş veya düşüş eğilimi gösterdiği şeklinde yorumlanmaması gerektiğini belirterek bu fiyat hareketinin alıcılar ve satıcılar arasındaki dengeye işaret ettiğini söyledi.

Coindesk’e konuşan Beam CEO’su Andy Bromberg şunları söyledi:

“Bitcoin son günlerde ne yükseliş ne de düşüş eğilimi gösterdi. BTC’nin mevcut hareketleri bir inşa aşamasına işret ediyordu.

Şu anda Bitcoin’e yeni gelenlerin sayısının az olduğu ve çıkış yapanların da çok az olduğu bir denge var.

Bu denge nispeten istikrarlı bir fiyat yaşatıyor. Bu noktada Bitcoin halvingi ya da spot ETF’lerin onaylanması gibi katalizörler devreye girinceye kadar Bitcoin fiyatında yükseliş yönlü bir hareketin gerçekleşmesi muhtemel görünmüyor.”

Bitstamp’ın ABD CEO’su Bobby Zagotta ise Bitcoin ile ilgili Bitcoin gelecekte mevcut en yerleşik, en anlaşılan ve en güvenilir kripto para birimi olmaya devam edecek. Bu da BTC fiyatının ilerleyen zamanlarda artacağının bir işareti “ dedi.

Son bir haftada yaklaşık %3 oranında düşüş yaşayan Bitcoin yazım esnasında 26,800 dolar seviyesinde istikrar kazanmış görünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.