• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin İçin Ayı, Dolar İçin Boğa Sinyali! Bu Gösterge Çalışacak Mı?

Bitcoin İçin Ayı, Dolar İçin Boğa Sinyali! Bu Gösterge Çalışacak Mı?


Bitcoin yatay hareketlerine devam ederken şartlar ilerleyen günlerde daha da kötüleşebilir.

Coindesk’in haberine göre, FxPro’nun kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich Bitcoin ’de death cross gelecek hafta oluşabilir dedi.

Death Cross nedir?

Death-Cross (Ölüm kesişimi): Kısa vadeli ortalamanın daha uzun vadeli ortalamayı yukarıdan aşağıya doğru kesmesidir. Bu kesişim büyük bir zayıflık belirtisi olarak önemli kabul edilir.

Yani bu model, 50 haftalık gibi daha kısa vadeli bir hareketli ortalama, 200 haftalık gibi daha uzun vadeli bir hareketli ortalamanın altına düştüğünde ortaya çıkar.

Bu noktada Bitcoin ’in günlük grafiğinde 50 günlük basit hareketli ortalama, 200 günlük SMA’nın altına düşme yolunda ilerlerken, olası bir death cross BTC için düşüş eğilimine işaret ediyor.

Coindesk’e konuşan Alex Kuptsikevich şunları söyledi:

Bitcoin grafiğinde böyle bir model (death cross) gelecek hafta oluşabilir.

Böyle bir sinyal BTC için daha fazla düşüşe işaret ediyor ve buradaki düşüş eğilimini vurguluyor.

Yine de tarih, Bitcoin ’de death cross’un bağımsız bir gösterge olarak güvenilmez olduğunu gösteriyor.”

Bu noktada DXY ile Bitcoin grafiğini kıyaslayan analistler, Bitcoin ve DXY arasında ters korelasyon olduğuna dikkat çekerek DXY’de 50 günlük SMA’nın önümüzdeki haftalarda 200 günlük SMA’nın üzerine çıkabileceğini yani golden cross oluşabileceğini belirtti.

Analistler bu durumun DXY için yükseliş sinyali verirken BTC gibi riskli varlıklar için düşüş ihtimalini güçlendirdiğini ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300’den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.