• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin İçin Zorlu Dönem Bitti Mi? JP Morgan Analistleri Değerlendirdi!

Bitcoin İçin Zorlu Dönem Bitti Mi? JP Morgan Analistleri Değerlendirdi!


Kripto para piyasalarında yön arayışı devam ederken ABD bankacılık devi JP Morgan’dan yeni bir rapor geldi.

Coindesk’in haberine göre, Bitcoin ve altcoinlerin son düzeltmede büyük bir tasfiye yaşadığını belirten JP Morgan, zorlu aşamanın sonuna gelindiğini savundu.

CME Bitcoin vadeli işlem pozisyonlarının durumunu analiz eden JP Morgan analistleri, long pozisyonlardaki tasfiyenin tamamlanma aşamasında olduğuna dikkat çekti.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistleri yaptıkları analizleri sonucunda şunları söyledi.

“Geçtiğimiz hafta kripto para piyasasında büyük bir düzeltme ve tasfiye yaşandı.

Ancak zorlu aşama büyük olasılıkla geçti.

Bu noktada sonuç olarak, kripto para piyasalarında yakın vadede sınırlı olumsuzluklar görüyoruz.”

Bitcoin ve altcoinlerde yaşanan düzeltmenin kısmen hisse senetleri ve özellikle teknoloji hisse senetleri gibi risk varlıklarındaki olan daha geniş düzeltmeye bağlanabileceği belirtildi.

JPMorgan analistleri ayrıca Elon Musk’un şirketi SpaceX’in önceki çeyrekte Bitcoin sattığına dair çıkan haberlerin de düzeltmeyi hızlandırdığını ifade etti.

“Elon Musk’ın şirketi SpaceX’in önceki çeyrekte Bitcoin sattığına dair çıkan haberler kripto piyasalarındaki düzeltme için ek bir katalizör görevi gördü.”

Son olarak SEC‘in Ripple kararını temyiz etmesini de değerlendiren analistler, temyiz sonucunun gelecek yıla kadar çıkmayacağını, bu nedenle de temyiz sonucunu beklemenin kripto piyasaları için yeni bir yasal belirsizlik dönemi oluşturacağına vurgu yaptı.

300’den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.