• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Karşıtı ABD’li Senatörden SEC ve Gary Gensler’e Destek!

Bitcoin Karşıtı ABD’li Senatörden SEC ve Gary Gensler’e Destek!


Bitcoin ve kripto para karşıtlığıyla bilinen ABD’li senatör Elizabeth Warren‘dan ABD SEC ve başkanı Gary Gensler’e destek açıklamaları geldi.

Amerikan Ekonomik Özgürlükler Projesi ile dün yaptığı bir röportajda konuşan Elizabeth Warren, SEC’in kripto para birimlerini denetlenme çalışmalarından övgü dolu sözlerle bahsetti.

SEC’i kripto dolandırıcılığıyla mücadele etmek için daha fazlasını yapmaya çağıran Warren, ABD’li milletvekillerini de kripto mücadelesine devam etmesi için SEC’e gerekli yetkileri vermeye çağırdı.

Gary Gensler’in kripto yaptırımları konusunda iyi çalıştığını belirten Warren, Gensler’ın Nisan 2021’de SEC başkanı olmasından bu yana hem kendisinin hem de SEC’in, Donald Trump yönetimindeki eski SEC başkanının yarattığı bazı sorunları çözme konusunda iyi bir başlangıç yaptığını ifade etti.

“SEC’in ABD’li vatandaşları dolandırıcılıklardan korumak için tüm düzenleyici yetkilerini kullanması gerekmektedir.

Ayrıca SEC yaptırımlarını ikiye katlamalıdır. Bu bağlamda ABD’li düzenleyicilerini kripto para sektörünü daha net ve daha hesap verilebilir bir şekilde düzenlemeye davet ediyorum.

Ayrıca SEC, kripto paranın yatırımcıları koruyan ve finansal piyasalarımızın bütünlüğünü sağlayan uzun süredir devam eden güvenlik yasalarını kabul etmediğini yüksek sesle ve net bir şekilde ifade etti.

Zira doğru yaklaşım bu. SEC doğru kurallara ve doğru deneyime sahip ve Gary Gensler işi bitirmek için doğru lider olduğunu gösteriyor.”

“Önceki SEC, Şimdiki SEC Kıyaslaması!”

Önceki SEC yönetimi ile şimdiki SEC yönetimini kıyaslayan Elizabeth Warren, önceki SEC’in önemsiz tokenler, kayıtsız menkul kıymetler, rug pull dolandırıcılıkları, fiyat manipülasyonları ve kara para aklama faaliyetlerine izin verilen bir kripto piyasası oluşturduğunu belirtti.

Warren’a göre Gensler’in SEC başkanı olmasıyla bu durum değişti.

Bu bağlamda Gensler başkanlığındaki SEC’in başarılı adımlar attığını düşünen Warren, kripto endüstrisinin SEC’ten büyük ölçüde çekindiğini söyledi.

“Gary Gensler başkanlığındaki SEC yönetiminin çok başarılı olduğunu düşünüyorum.

Öyle ki endüstri liderleri SEC’ten kaçmak için lobicilik yapıyor ve milyarlarca dolar harcıyorlar.”

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.