• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Mi Ethereum Mu? Büyük Yarışta Hangisi Daha Avantajlı? Matrixport Tarafını Açıkladı

Bitcoin Mi Ethereum Mu? Büyük Yarışta Hangisi Daha Avantajlı? Matrixport Tarafını Açıkladı


Kripto para finansal hizmetler şirketi Matrixport analistleri kısa süre önce Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) karşılaştırmalı değerleriyle ilgili görüşlerini paylaştı. İşte bulgularının bir özeti.

Bitcoin kısa süre önce 26.000 ila 27.000 dolar aralığından çıktı. Matrixport analistleri, fiyat 27.000 doların üzerinde kaldığı sürece boğa lehine olacaklarını söyledi.

Bununla birlikte, önemli bir ilerleme kaydedilememesi, işlem hacminin 11 milyar dolara düşmesine ve Bitcoin fiyatının -%4 oranında gerilemesine neden oldu. Analistlere göre buna rağmen, ABD’de spot tabanlı bir ETH ürününün piyasaya sürülmesiyle bile Bitcoin’in en fazla ilgiyi görmeye devam etmesi bekleniyor.

2 Ekim 2023’te, Ethereum vadeli işlemlerinin fiyatına dayanan üç ETF piyasaya sürülmüştü. Ancak, bu ETF’ler ilk günlerde çok az işlem hacmi gördü.

Analistlere göre Ethereum ağının hayal kırıklığı yaşatan temel özellikleri, kullanıcı aktivitesinin eksikliği ve NFT minting işlemlerine olan ilginin azlığı ile kendisini gösteriyor. Eylül 2023’te ETH ağı tarafından tahsil edilen aylık ücret, Aralık 2022’den bu yana en düşük seviye olan yalnızca 92 milyon dolardı.

Matrixport analistlerine göre Ethereum bir kez daha deflasyonist bir varlıktan enflasyonist bir varlığa dönüştüğü için artık “ultrasound Money” olarak kabul edilemez. Buna karşılık analistlere göre Bitcoin, arzı 21 milyon adetle sınırlı olduğu için bir makro-hedging aracı olarak görülebilir.

“Ultrasound Money”, ETH maksimalistleri tarafından ETH’nin üstünlüğünü tanımlamak için kullanılan bir tabir olarak biliniyor.

Sonuç olarak Matrixport analistleri, Bitcoin’de boğa lehine olmak için iyi nedenler olduğunu savunuyor. Ancak, analistlere göre boğaların geri dönmesi durumunda altcoinlerin yukarı yönlü potansiyeline rağmen, ETH veya diğer altcoinleri destekleyen temel katalizörleri tespit etmek zor olmaya devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.