• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin’de Büyük Geri Dönüşe Hazır Olun Diyen Analist Boğa İçin 2024 Yılını İşaret Etti!

Bitcoin’de Büyük Geri Dönüşe Hazır Olun Diyen Analist Boğa İçin 2024 Yılını İşaret Etti!


26.000 dolar bandında yatay hareket eden Bitcoin‘de yön arayışı devam ederken yatırımcılar da BTC’de düşüş mü yükseliş mi yaşanacağını merak ediyor.

Bu noktada Capriole Investments tarafından yayınlanan bir raporda BTC için 2024 yılına işaret edildi.

Capriole Investments kurucusu Charles Edwards tarafından hazırlanan raporda, 2024’ün Bitcoin için önemli bir yıl olacağı ve mevcut dört yıllık döngüsünde potansiyel olarak en yüksek getiriyi sunacağı belirtildi.

Bitcoin’in enflasyondan korunmada önemli bir rolü olduğunu savunan Edwards, “BTC, artan enflasyonun ortasında 2021’deki performansı açısından iyi bir itibara sahip bulunuyor ve popüler inanışın aksine BTC büyük bir enflasyondan korunma aracı oldu.” dedi.

“Bitcoin Yükselişi İçin İki Katalizör Bulunuyor!”

BTC yükselişi için katalizör olacak olayları ele alan analist, bunlardan ilkinin halving olduğunu söyledi.

“2024’ün Nisan ayında yapılacak olan BTC halving etkinliği, lider kripto para biriminin arz büyüme oranını yıllık %0,8’e düşürecek. Böylece, şimdiye kadar ilk kez %1,6 altına düşmüş olarak.

Bu şu anlama geliyor, Nisan 2024’te Bitcoin ilk kez altından daha kritik bir hâle gelecek.

Ayrıca halving’in zaten fiyatlandırıldığı yönündeki yaygın görüşe katılmıyorum. Zira Bitcoin’in geçmişinden öğrendiğimiz bir şey varsa, o da halving’in hiçbir zaman fiyatlandırılmadığıdır.”

İkinci katalizörün ise spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanması olduğuna işaret eden Edwards, SEC’in spot ETF’i Ekim 2023 veya Ocak 2024’te onaylayacağına inanıyor.

Charles Edwards onaylanacak olan ETF’lerin Bitcoin boğasında önemli rol oynayacağına vurgu yaparak altın ile kıyasladı.

“ETF onayı BTC yükselişinde önemli bir katalizör olacak.

Zira 2004 yılında Gold ETF’nin onaylanmasının ardından altında önemli bir boğa koşusu yaşandı.

Yani, çok yakın ufukta BTC için inanılmaz katalizörlerimiz var. (Yaklaşan halving, ETF onayları ve Bitcoin’in en iyi enflasyondan korunma aracı olma durumu)”

“2024 Bitcoin İçin Mükemmel Bir Yıl Olacak!”

Son olarak Bitcoin’de kısa vadeli düşüş sinyalleri olduğunu belirten analist, uzun vadede oldukça iyimser olduğunu ifade ederek 2024’ten çok ümitli olduğunu söyledi:

“Bitcoin’in dört yıllık döngülerinde, genellikle getirilerin %90’ının gerçekleştiği 12-18 ay vardır. Bu dönemden sonra 2-3 yıllık yatay ve aşağı yönlü dönemler gelir.

Bu noktada Bitcoin’deki mevcut döngüye baktığımda 2024 yılının en yüksek getiri sağlayan yıl olmasını bekliyorum. BTC’deki veriler de bu tezimi desteklediğine inanıyorum.”

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.