• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bloomberg Analisti, Ethereum Vadeli İşlemler ETF’siyle İlgili SEC’in İçinden Sızan Bilgiyi Paylaştı: Müjdeli Tarihi Verdi

Bloomberg Analisti, Ethereum Vadeli İşlemler ETF’siyle İlgili SEC’in İçinden Sızan Bilgiyi Paylaştı: Müjdeli Tarihi Verdi


Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, yaptığı açıklamasında SEC’in Ethereum vadeli işlemler ETF’sini ne zaman onaylayacağına dair içeriden bilgi edindiğini söyledi.

Balchunas’a göre SEC, ABD’de yaşanan krizin hükümetin kapanmasına neden olmasından önce Ethereum vadeli işlemler ETF’sinin bir an evvel gündemlerinden çıkması için bu ürünlerin onaylanmasını hızlandırmak istiyor.

Analist, ETH ETF başvuru sahiplerinden, başvurularının hemen değerlendirilebilmesi için Cuma günü öğleden sonraya kadar başvuru belgelerini güncellemelerini talep etti. Balchunas, özellikle küçük çaplı başvuru sahipleri için iki gün içerisinde bu tür bir belge güncellemesinin yoğun bir görev olacağını belirtti.

Balchunas: “Ethereum Vadeli İşlemler ETF’si Pazartesi Onaylanacak, Salı Günü İşlem Görmeye Başlayacak”

Bununla birlikte analiste göre SEC, başvuru belgelerini Cuma günü öğleden sonraya kadar güncelleyen adayların başvurularını Pazartesi günü onaylayacak ve bu ürünler Salı günü işlem görmeye başlayacak.

Bloomberg analistleri James Seyyfart ve Eric Balchunas daha önce yaptıkları açıklamalarında zaten söz konusu ETF’lerin Ekim ayında piyasa sürülmelerine yüksek ihtimal veriyordu.

Cumhuriyetçi ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy Çarşamba günü Senato’da ilerleyen geçici bir fon tasarısını reddederek Washington’u, ABD hükümetinin son on yıldaki dördüncü kısmi kapanmasına sadece dört gün kalmasına neden oldu. Bir kapanma olayının SEC’i de derinden etkileyeceği düşünülüyor. Bitcoin Spot ETF başvurularının da bu yüzden erkenden ertelendiği konuşulanlar arasında.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.