• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Borsalardaki Ethereum Arzı Alarm Veriyor! ETH İçin Yükseliş Sinyali Mi?

Borsalardaki Ethereum Arzı Alarm Veriyor! ETH İçin Yükseliş Sinyali Mi?


Uzun süredir merakla beklenen Ethereum vadeli işlem ETF’leri hafta başında piyasaya sürüldü. Ancak beklenen ilgiyi görmedi ve o günden bu yana ETF’lere olan talep zayıf kaldı.

Ancak zincir üstü veriler yatırımcıların ETH’ye olan ilgisi noktasında hareketliliğin devam ettiğini gösteriyor.

Bu noktada Santiment, kripto para borsalarında bulunan Ethereum sayısının şu anda beş yılın en düşük aralığında olduğunu söyledi.

Yatırımcıların ETH’leri borsalarda tutmadığını belirten Santiment, ETH’lerin borsa dışı cüzdanlarda tutulduğunu ifade etti.

Buna göre, Çarşamba günü borsalardan yaklaşık 110.000 ETH‘nin hareket etti ve Çarşamba günü 21 Ağustos’tan bu yana en büyük çıkış günü oldu.

Borsa dışı cüzdanlarda tutulan ETH miktarının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 115,88 milyon ETH’ye ulaştığını belirten Santiment, borsalardaki ETH arzının 5,5 yılın en düşük seviyesinde olduğuna dikkat çekti.

“Ethereum 21 Ağustos’tan bu yana en büyük çıkış günü olan Çarşamba günü borsalarda yaklaşık 110 Bin ETH (181 milyon $) hareket gördü.

Bu noktada borsa dışı Ethereum miktarı şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 115,88 milyon ETH’ye ulaşırken , borsalardaki ETH arzı 5,5 yılın en düşük seviyesinde bulunuyor.”

ETH‘deki bu durumu yorumlayan analistler, tarihsel olarak bakıldığında kripto para borsalarından herhangi bir token çıkışındaki artışın bir yükseliş işareti olduğunu düşünüyor.

Hafta başında yaşanan yükselişle 1,750 dolara kadar çıkan Ethereum, yazım esnasında 1,634 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.