• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Büyük Beklenti Oluşturan Airdrop Şoka Uğrattı: Piyasaya Sürülmesinden 1 Saat Sonra Fiyat Sıfırlandı

Büyük Beklenti Oluşturan Airdrop Şoka Uğrattı: Piyasaya Sürülmesinden 1 Saat Sonra Fiyat Sıfırlandı


Telegram botu temalı altcoinlerin popülerlik kazanmasının ardından airdrop ile piyasaya token süreceğini bildiren bir proje hüsranla sonuçlanmışa benziyor.

Bugün airdrop ile kullanıcılara dağıtılan ve memecoin esintileri barındıran BANANA isimli token, dakikalar içerisinde 60 milyon dolarlık bir piyasaya değerine ulaşmayı başardı.

Ancak 21:30 civarında piyasaya sürülen altcoin için işlem yaklaşık olarak 1 saat sonra ters gitmeye başladı.

Bir kripto para analistinin tokenin sözleşmesindeki kodları incelemesinin ardından büyük bir bug keşfedildi. Analiste göre BANANA sözleşmesinde yer alan bir hata nedeniyle, token satıldığında satıcıdan kesilmesi gereken %4’lük ücret, satıcının cüzdanında kalıyordu. Yani 2500 token satan birinin cüzdanına havadan 100 token daha eklenmiş oluyor.

Ölümcül bir bug olan bu hatanın anlaşılmasının ardından BANANA ekibinden de açıklama geldi. Geliştiriciler, token sözleşmesindeki bu bug’ın herhangi bir şekilde giderilmesinin mümkün olmadığını bildirdi. Geliştiriciler, kodlarında iki kez güvenlik denetimi gerçekleştirmelerine rağmen bu hatanın önüne geçemediklerini söyledi.

Bundan sonraki adım olarak ise, hazine cüzdanlarındaki tüm tokenleri satacaklarını ve bunları yeni bir kontrat için kullanacaklarını açıkladılar. Ardından ise en kısa zamanda kullanıcılara yeni bir airdrop gönderme taahhüdünde bulundular. Bug ve geliştiricilerin açıklamalarının da etkisiyle BANANA altcoin fiyatı yaklaşık olarak %99 değer kaybetti.

BANANA fiyatında yaşanan düşüşü gösteren grafik.

Geliştiriciler snapshot’ların alındığını ve tüm token sahiplerinin memnun edileceğini iddia etti. Kripto para kullanıcıları bir rugpull ihtimalinden şüpheleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.