• BITCOIN/TL
  1202098,366
  % 0,07
 • ETHEREUM/TL
  63640
  % -2,25
 • RIPPLE/TL
  17.72
  % -4,30
 • BITCOIN CASH/TL
  6956.18,458
  % -3,92
 • LITECOIN/TL
  2077.29
  % -2,77
 • COSMOS HUB/TL
  277.4
  % -2,70
 • CARDANO/TL
  11.58
  % -2,36
 • TETHER/TL
  28.93
  % -0,02

CANLI: FED Başkanı Jerome Powell Konuşuyor – İşte Konuşmasından Önemli Satır Başları

CANLI: FED Başkanı Jerome Powell Konuşuyor – İşte Konuşmasından Önemli Satır Başları


FED başkanı Jerome Powell, ABD’de ülkenin dört bir yanındaki öğretmenler ile sanal bir “Town Hall” etkinliğine katıldı ve bir konuşma yapıyor.

Etkinlikten önce Powell’ın konuşmasında FED’in mevcut politikalarıyla ilgili konuşup konuşmayacağı net değildi.

İşte Powell’ın yaptığı konuşmasından önemli satır başları:

FED Başkanı Powell, öğretmenler toplantısında yaptığı hazırlıklı konuşmada para politikası ve ekonominin görünümü hakkında yorum yapmadı.

Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy’nin federal hükümetin Kasım ortasına kadar finanse edilmesini amaçlayan iki partili bir Senato harcama tasarısının Cumhuriyetçi milletvekillerinden destek bulma ihtimalinin düşük olduğunu söylemesinin ardından hükümetin kapanması endişeleri yükselmişti.

Morgan Stanley’den E*TRADE kıdemli yöneticisi Mark Etzkorn, “Güçlü ABD ekonomisinin önemli ölçüde yavaşladığına dair hala çok az gösterge var… Haftalık işsizlik başvuruları hafif geldi ve 2. Çeyrek GSYİH’nın nihai tahmini değişmedi” dedi.

Etzkorn, “Bu durağanlıktan net bir şekilde çıkılana kadar, yatırımcılar şahin bir FED, daha uzun süre daha yüksek faiz oranları ve muhtemelen daha fazla piyasa oynaklığı ile yaşayacaklar” diye ekledi.

Bugünkü ekonomik verilerin ardından Bitcoin fiyatı kısmi olarak yükseliş yaşamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.