• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Çin Devlet Gazetesi Önemli Uyarı Yayınladı: “Yayılan Bilgiler Yanlış, Bu Altcoin Dolandırıcı”

Çin Devlet Gazetesi Önemli Uyarı Yayınladı: “Yayılan Bilgiler Yanlış, Bu Altcoin Dolandırıcı”


China Economic Daily News tarafından kısa süre önce yayınlanan bir raporda, “Pi coin” altcoinlerinin yuan ile takas edilebileceğini iddia eden ve internette dolaşan söylentinin tamamen yanlış olduğu açıklandı.

The Economic Daily, Çin’de ekonomi raporları konusunda uzmanlaşmış devlete ait bir gazete olarak biliniyor.

Söylenti, internette yayınlanan bir videonun yanlış yorumlanmasıyla ortaya çıktı. Videoyu yayınlayan kişi, yerel bir halk hizmet merkezindeki “Pi-tipi onay bölümü” ofis penceresini yanlışlıkla fiziksel bir banka şubesindeki gişe penceresi olarak tanımladı.

Çeşitli bölgelerdeki Çin internet polisi, “Pi coinlerin”in sözde ücretsiz madenciliğinin, kullanıcıların kişisel bilgilerini finansal kazanç için satmayı amaçlayan bir dolandırıcılıktan başka bir şey olmadığını belirterek risk uyarıları yayınladı.

Bank of China Araştırma Enstitüsü’nde araştırmacı olan Liang Si, “Pi Coin” üzerinde yapılacak spekülasyonların bir anda zenginliğe yol açmayacağı konusunda uyardı. Önemli kayıplar yaşanabileceği konusunda uyardı.

Si’ye göre, “Pi Coin” gibi sanal para birimleri herhangi bir gerçek varlık veya üretken emek tarafından desteklenmiyor, sağlam bir değer desteğinden yoksun ve genellikle spekülasyon aracı olarak kullanılıyor. Ayrıca araştırmacıya göre, bu tür para birimleri, ciddi fiyat dalgalanmaları, bilgi yetersizliği, işlem güvenliği, düzenleme sorunları ve likidite sorunları gibi çeşitli riskler taşıyor.

Çin Posta Tasarruf Bankası’nda araştırmacı olan Lou Feipeng, sanal para birimlerinin gerçek para birimleri olmadığını belirtti. Feipeng, “Çin’de para birimi ihracı için tek yasal kurum Çin Halk Bankası’dır” dedi ve “Pi coin gibi sanal para birimleri Çin Halk Bankası tarafından çıkarılmamaktadır ve bu nedenle RMB ile herhangi bir değişim ilişkisi yoktur” diye ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.