BU SİTE SATILIKTIR - İLETİŞİM: 0538 206 55 14

Çin’den Yeni Kripto Raporu! | CoinHaber
 • BITCOIN/TL
  470918,444
  % -0,90
 • ETHEREUM/TL
  31379
  % -2,94
 • RIPPLE/TL
  6.49
  % -2,16
 • BITCOIN CASH/TL
  3090.9,533
  % -1,98
 • LITECOIN/TL
  1120.17
  % -2,56
 • COSMOS HUB/TL
  174.4
  % -6,84
 • CARDANO/TL
  8.23
  % -4,18
 • TETHER/TL
  16.14
  % 1,43

Çin’den Yeni Kripto Raporu!

Çin’den Yeni Kripto Raporu!

Çin’de hükümete bağlı araştırma şirketlerinden biri olan Çin Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi’nin kripto para incelemesinde, sanal paraların değerlerine göre sıralaması yapıldı. Bu inceleme merkez tarafından gerçekleştirilen 19. inceleme ve 37 kripto paranın incelendiği organizasyonda, piyasanın en kötü ve en iyi sanal paraları belirleniyor.

En İyi Durumda Olan Sanal Paralar

Araştırma enstitüsünün yaptığı 19. sıralamanın sonuçları yayımlandı. DPoS (Proof of stake) adlı algoritmaya göre yapılan sıralamada EOS ilk sıradaki yerini aldı. Listenin ikinci sırasındaki isim ise ETH oldu. İyi sanal paranın da endeksleri 148.4 ve 137.1 olarak puanlandı. Üçüncü sırayı alan IOST ise 133.1 puan aldı. IOST aslında teknolojik anlamdaki en yüksek puan olan 111.9 puana sahip ama yaratıcılık alanında bakıldığında 10 sanal paranın gerisine düşüyor.

IOST’un Çin devletiyle sıkı bir ilişkide olduğu biliniyor. Zaten şirket de bu ilişkiden oldukça memnun diyebiliriz.  Hatta şirket geçen ay Blockchain’in farkındalığının artması için Çin’in Ulusal Arşiv İdaresi’yle bir eğitim anlaşması da yaptı. IOST’un ekibi de Çin’in devlet televizyonlarından birine davet edilmişti. TRON da sıralamada bir senedir ikinci sırada durmasına rağmen IOST ve ETH’nin iki puan gerisine düşmüş durumda. Justin Sun’ın desteklediği sanal para son yayınlanan listede kendine dördüncü sırada yer bulabildi.

En Kötü Durumda Olan Sanal Paralar

Piyasadaki en kötü para birimleri de listede yer aldı. Piyasa değerlerine bakıldığında hala en değerli para olan BTC de ilk ona girmek için bir mücadele içerisinde. Kripto para şu anda listede 14.sıraya yerleşmiş durumda. XRP de hemen BTC’nin altındaki sırada yer alıyor. Puanlamada en düşük değerleri alan en kötü sanal paralar ise IOTA – Verge – Bytecoin – Decred – Cardano beşlisi oldu.

Sıralamaların yapılmasında paraların sahip oldukları farklı değerlere başvuruluyor. Değerlendirmede merkeze bağımlılık, güvenlik, uygulanabilirlik ve teknolojilerine bakılıyor. Ancak merkez tarafından yapılan bu sıralama birçok çevre tarafından sert bir şekilde eleştiriliyor. Bazı uzmanlar yapılan araştırmanın geçerliliği konusunda pek de olumlu konuşmuyorlar.