• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Coinbase CEO’su Bitcoin Fiyatına Şaşırdığını Söyledi!

Coinbase CEO’su Bitcoin Fiyatına Şaşırdığını Söyledi!


Lider kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere Ethereum ve altcoinler dün güzel bir yükseliş yaşadı.

BTC ve altcoinlerde yükseliş yaşanırken ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Amstrong‘tan önemli açıklamalar geldi.

CNBC’nin Squawk Box programına katılan Coinbase CEO’su Bitcoin , ABD’deki regülasyon eksilikleri gibi konulara değindi.

Yaşanan tüm olumsuz olaylara rağmen Bitcoin ’in halihazırda 20.000 doların üzerinde işlem görmesi karşısında mutlu bir şaşkınlık yaşadığını söyledi.

ABD’de 52 milyon kripto para kullanıcısı olduğuna dikkat çeken ünlü CEO, bu sayının küçümsenmeyecek boyutta olduğunu belirterek ABD’deki düzenleyici eksikliğin olduğunu ifade etti.

Bu noktada yetkililerin kripto sektörü için kural belirleme konusunda yanlış yoldan ilerlediğini belirten Armstrong, kripto sektöründe net kurallar olmadığı için şirketlerin ABD dışında iş yapmayı tercih ettiğini söyledi.

“ABD’deki kripto kullanıcı sayısı fazla olmasına rağmen net kurallar yok. Bu yüzden ABD’li şirketler yurt dışında iş yapmayı tercih ediyor.

Bu durum da ABD’deki kripto pazar payının %40’dan %29’a gerilemesine neden oldu. Ancak ABD dışındaki Singapur, Hong Kong, Brezilya ve Avustralya gibi ülkelerde bu durum tam tersi.”

FTX kurucusu SBF’nin yaklaşmakta olan davasına da değinen Coinbase CEO’su FTX olayını geçmişteki Mt.Gox olayıyla karşılaştırdı. FTX olayının unutulmaması gerektiğine dikkat çeken Armstrong, FTX olayını sektör için çok olumsuz etkileri olduğunu, bu etkilere rağmen birçok kurucunun sektörü sorumlu ve güvenilir bir şekilde geliştirmeye çabaladığını vurguladı.

Son olarak devam eden SEC- Coinbase davasına da değinen ünlü CEO, SEC’in yaklaşımını etkisiz ve keyfi olduğu görüşünü yineledi.

Coinbase- SEC davasıyla ilgili farklı yargıçlar tarafından verilen üç ayrı mahkeme kararına atıfta bulunan Armstrong, mahkemeden çıkacak sonuca olan güvenini dile getirdi.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.