• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

CryptoQuant CEO’su: “Bitcoin Boğa Moduna Girdi! Ancak…”

CryptoQuant CEO’su: “Bitcoin Boğa Moduna Girdi! Ancak…”


2023 yılının başından bu yana önemli yükseliş kaydeden ve 23.000 doların üzerine çıkan Bitcoin, halihazırda 22.900 dolar seviyesinde bulunuyor.

Bu bağlamda BTC, 23.000 dolar mücadelesine devam ederken yatırımcılar da ralli devam edecek mi? yoksa düşüş mü gelecek? sorularının cevabını arıyor.

Yatırımcılar ayı boğa ikileminde kalırken bu soruya CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju‘dan bir cevap geldi.

Bitcoin’in halihazırda bir boğa rallisi başlatmış olabileceğini belirten CryptoQuant CEO’su, MVRV gibi PnL’ye dayalı göstergelerin çoğu yatırımcının hala su altında yani hala zararda olduğunu söyledi.

Ayrıca çoğu yatırımcının hala büyük oranda zararda iken bu seviyelerden satış yapmak istemediğini de ekleyen Ki Young Ju, piyasadaki mevcut satış baskısının çoğunun, büyük fonların veya kripto ile ilgili şirketlerin iflası nedeniyle başlayan tasfiye sürecinin bir parçası olarak devam ettiğini tahmin ediyor.

“Bitcoin erken boğa fazına girdi.

Ancak MVRV gibi zincir üstü PnL ile ilgili göstergeler görürseniz, çoğu yatırımcı hala su altında yani hala zararda olduğunu gösteriyor.

Kimse burada önemli bir zararla satmak istemez.

Birisi çok satarsa, büyük olasılıkla iflas, devlet tarafından el konulan madeni paralar vb. nedenlerle zorunlu ve istenmeyen satış yapmış olur.”

Bitcoin’deki boğa rallisine bir parantez açan ünlü CEO, Bitcoin erken bir boğa yaşasa da BTC’nin hala makro risklere sahip olduğunu belirtti.

Bu bağlamda CEO, önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla iflas, birleşme ve satın alma ve kapitülasyon görebileceğimizi vurguladı.

Son olarak zincir içi verilere göre Bitcoin balinalarının son ralliye rağmen BTC’lerini hareket ettirmediğini söyleyen Ki Young Ju, bunun pazarın henüz hedefine ulaşmamış olabileceğinin ya da balinaların fiyat hedefinin çok daha yüksek olduğunun göstergesi olduğunu ifade etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.