• BITCOIN/TL
  1120117,168
  % 2,79
 • ETHEREUM/TL
  60387
  % 2,53
 • RIPPLE/TL
  17.68
  % 1,57
 • BITCOIN CASH/TL
  6506.55,357
  % 1,56
 • LITECOIN/TL
  2073.17
  % 3,64
 • COSMOS HUB/TL
  271.72
  % 1,26
 • CARDANO/TL
  11.11
  % 2,71
 • TETHER/TL
  28.91
  % 0,16

Dev Bitcoin Borsası, İngiltere’deki Faaliyetlerini Sonlandırma Kararı Aldı!

Dev Bitcoin Borsası, İngiltere’deki Faaliyetlerini Sonlandırma Kararı Aldı!


Kripto para borsası Bybit, son düzenleyici değişiklikleri gerekçe göstererek önümüzdeki ay Birleşik Krallık’taki faaliyetlerini askıya alma kararını açıkladı. Bu, borsanın ülkedeki varlığını sürdürmek için tüm yolları keşfetme niyetini ifade etmesinden sadece bir hafta sonra geldi.

Kripto Borsası Bybit, İngiltere Operasyonlarını Durdurmaya Hazırlanıyor

1 Ekim itibariyle yeni müşteriler hesap açamayacak. Ayrıca, 8 Ekim’den itibaren mevcut müşterilerin artık fon eklemelerine, yeni sözleşmeler oluşturmalarına veya pozisyonlarını artırmalarına izin verilmeyecek.

Bununla birlikte, Bybit’in web sitesinde yayınlanan bir açıklamaya göre, mevcut pozisyonları azaltma ve kapatma ve fonlarını platformdan çekme yeteneklerini koruyacaklar.

8 Ekim son tarihi, şirketlerin Birleşik Krallık’ın reklam ve promosyonlarla ilgili düzenlemelerine uyması gereken tarihle aynı zamana denk geldiği için çok önemli.

Bu kurallar, kripto firmalarının reklamları ve iletişimleri onaylamak için Finansal Davranış Otoritesine (FCA) kayıtlı olmalarını gerektiriyor. Bybit’in FCA’nın kripto sicilinde yer almaması dikkat çekiyor.

Şirket şu açıklamayı yaptı: “Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi’nin Haziran 2023 tarihli ‘Kripto varlıkları için Finansal Promosyon Kuralları’ başlıklı Politika Beyanında (PS23/6) belirtildiği üzere kripto işletmeleri tarafından pazarlama ve iletişime ilişkin yeni kurallar getirmesi ışığında Bybit, düzenlemeyi proaktif bir şekilde benimseme ve bu pazardaki hizmetlerimizi duraklatma yönünde bir seçim yaptı.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.