• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Dikkat: Bu Altcoinde Geliştiriciler, Tokenin Fiyatını Derinden Etkileyebilecek Bir Oylama Yapacak

Dikkat: Bu Altcoinde Geliştiriciler, Tokenin Fiyatını Derinden Etkileyebilecek Bir Oylama Yapacak


Merkeziyetsiz kripto para borsası (DEX) Uniswap, geliştiricisi Uniswap Foundation için 74 milyon dolarlık fonun ikinci kısmını onaylamak üzere zincir üzerinde bir oylama talep ediyor.

Fiyat oynaklığı için %10’luk bir tampon içeren ikinci finansman dilimi tahmini 62 milyon dolar değerinde ve 4 Ekim’de zincir üzerinde yapılacak bir oylama ile karara bağlanacak.

Bu fon, geliştirici desteği, araştırma fonu vb. dahil olmak üzere ekosistemi desteklemek için kullanılacak. Vakıf ayrıca Hooks ekosisteminin daha da geliştirilmesi de dahil olmak üzere gelecekteki bazı planlarını açıkladı.

Resmi gönderiye göre, 2023 yılı sonuna kadar Hooks ekosistemini geliştirmeyi planlıyorlar. Bir v4 SDK oluşturmak, en iyi hook uygulamaları, eğitim kaynakları, güvenlik standartları ve kütüphaneler geliştirmek için birden fazla ekibe hibe verecekler.

Geçen yıl Uniswap yönetimi, Uniswap Vakfı için 74 milyon dolarlık fonu onaylamıştı. Fon taleplerini iki dilime ayıracaklarını ve ikinci dilimin zincir dışı oyları devre dışı bırakarak doğrudan zincir içi oylama yoluyla talep edileceğini belirtmişlerdi. Ayrıca ETH İstanbul/Devconnect için hook bağlantılı eğitim etkinlikleriyle daha fazla hackathon’a sponsor olacaklar.

Uniswap v4’te ‘hook’lar’ önemli bir yenilik olarak dikkat çekiyor. Bunlar, bir likidite havuzunun çalıştırılması sırasında belirli noktalarda belirli eylemleri gerçekleştiren harici sözleşmeler. Bu hook’lar, geliştiricilerin likidite havuzları için ek özellikler oluşturmaları için esneklik ve özelleştirme seçenekleri sunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.