• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Dikkat, Bu Altcoinde Volalite Çok Yüksek – 5 Dakikada Yüzde 50 Yükseldi

Dikkat, Bu Altcoinde Volalite Çok Yüksek – 5 Dakikada Yüzde 50 Yükseldi


Tellor’un (TRB) spot fiyatı bugün önemli bir artış yaşadı ve beş dakika içerisinde yaklaşık 51 dolardan 79 dolara fırladı. Bu, yalnızca beş dakikalık bir süre içinde %58’lik bir artış anlamına geliyor. Aynı zamanda vadeli işlem fiyatı da önemli bir artış göstererek 81 dolara ulaştı.

Ancak bu ani yükseliş kısa sürdü ve fiyat hızla düşerek önceki seviyeye göre halen yüksek olan aralığına geri döndü. Bu dalgalı dönemde, 3.11 milyon dolar tutarında short pozisyon tasfiye edildi. Bu pozisyonların çoğunluğu kripto para borsaları OKX (1.71 milyon dolar) ve Huobi (1.19 milyon dolar) üzerinde yoğunlaştı.

Tellor, fonlama oranının sık sık negatif bölgeye düşmesi nedeniyle son zamanlarda mercek altındaydı. Token, sık sık yaşadığı pump dalgaları nedeniyle açılan büyük ölçekli short pozisyonlarıyla tanınıyordu. Bu olumsuzluklara rağmen TRB’nin fiyatı geçtiğimiz yıl %300’den fazla artış gösterdi.

Sadece bugün bile, TRB fiyatı son 24 saat içinde %30’luk bir artış kaydetti. Ayrıca, TRB hacmi de aynı dönemde %682 gibi şaşırtıcı bir oranda artış gösterdi.

TRB fiyatının 79 dolara kadar yükseldiğini gösteren 5 dakikalık mumlara sahip grafik.

Vadeli işlemler açısından TRB,’de son 24 saat içinde 4.62 milyon dolarlık short pozisyonun ve 816 bin dolarlık long pozisyonun likide edildiği görüldü.

Piyasa yapıcı şirket DWF Labs kurucu Andrei Grachev, X üzerinden sık sık yaptığı açıklamasında TRB’nin ismini vermeden bu tokenin fonlama oranlarının negatif olmasına rağmen pump yaptığını ima ediyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.