• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

En Büyük Ethereum Balinalarının Hikayeleri Ne? 500 Milyon Doların Üstünde ETH Yakan Var

En Büyük Ethereum Balinalarının Hikayeleri Ne? 500 Milyon Doların Üstünde ETH Yakan Var


Kripto para analiz şirketi Arkham, en büyük Ethereum sahiplerini ve bunların arkasındaki hikayelere dair bir analiz yayınladı.

Platformun listesinde borsalar, aktif balinalar ve hatta kalıcı olarak yok edilmiş bir cüzdan da yer alıyor.

İlk iki sırada, kripto alanındaki en önemli katılımcılardan ikisi olan Binance ve Grayscale yer alıyor. İşlem hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Binance, ETH’sinin çoğunu şu anda 5.7 milyar doların üzerinde ETH tutan yalnızca iki soğuk cüzdanda saklıyor.

En büyük dijital varlık yöneticisi olan Grayscale, Ethereum Trust’larına ait 650’den fazla adreste tutulan yaklaşık 5 milyar dolarlık ETH tutuyor ve hiçbir adres 30 milyon dolardan fazla tutmuyor.

İlgi çekici diğer bir balina olan en büyük 15. kripto para cüzdanına erişim tamamen yok olmuş durumda ve bu cüzdan bir Polkadot multisig cüzdanı olarak biliniyor. Cüzdanın içerisinde 306.000 ETH tokeni bulunuyor.

En büyük 30 ETH adresi arasında, Ethereum’un ön satışından satın aldıkları ETH’yi hala tutan iki cüzdan var. Ön satış, Ethereum’un piyasaya sürülmesinden önce Temmuz 2014’te gerçekleşen ve erken destekçilerin indirimli fiyattan ETH satın alabildiği bir etkinlikti.

Bu cüzdanlardan biri, Genesis bloğunda 250 bin ETH alan 22. en büyük ETH cüzdanı olan 0x2B6. O zamandan beri bu cüzdana hiç dokunulmadı. Söz konusu cüzdanın bir “hodler” mı yoksa kayıp bir cüzdan mı olduğu bilinmiyor.

Diğeri ise Genesis bloğunda 200 bin ETH alan 28. en büyük ETH cüzdanı olan 0x9e8. Bu cüzdan ilk oluşturulduğundan beri yalnızca bir işlem yaptı ve 2015 yılının Ağustos ayında Kraken’e 10.000 ETH gönderdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.