• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Eski BitMEX CEO’sundan 1 Milyon Dolarlık Bitcoin Tahmini! İşte Olası Senaryolar ve Tarih!

Eski BitMEX CEO’sundan 1 Milyon Dolarlık Bitcoin Tahmini! İşte Olası Senaryolar ve Tarih!


Bitcoin ve kripto para piyasası hakkında cesur açıklamaları ve tahminleriyle bilinen BitMEX eski CEO’su Arthur Hayes yeni BTC tahminini açıkladı.

Impact Theory isimli Youtube kanalının kurucusu Tom Bilyeu ile röportaj yapan Arthur Hayes Bitcoin’in 2026 yılına kadar 750.000 dolar ile 1 milyon dolar arasına ulaşabileceğini iddia etti.

Bitcoin’de önümüzdeki iki yıl muazzam bir artış öngören ünlü isim, bu artışın BTC’yi potansiyel olarak 750 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında taşıyabileceğini söyledi.

Bu yükselişin birkaç senaryonun gerçekleşmesi sonucunda olacağını belirten Hayes, bunların faiz oranlarını sıfıra düşürülmesini sağlayabilecek bir ekonomik kriz senaryosu ya da hükümetlerin harcamalarının faizden daha hızlı artmadığı bir senaryo olduğunu söyledi.

Bu tahmini dışında Bitcoin yarılanmasının ve spot ETF’lerin alacağı bir onayın BTC’yi 2024 sonunda 70.000 dolara ulaştıracağına dair görüşünü yineleyen Hayes, NASDAQ 100 ve S&P 500 gibi hisse senedi endekslerinin de rekor kırdığını belirterek bunların da BTC ile birlikte yükseleceğini tahmin etti.

“Bitcoin’in 2026 yılına kadar 750 bin dolar ile 1 milyon dolar arasına ulaşabileceğini düşünüyorum. Ancak bunun için bir kaç senaryonun gerçekleşmesi gerekiyor.

Ayrıca BTC 2024 yıl sonu için 70.000 dolarlık hedefim geçerliliğini koruyor.”

Bunun dışında Çin‘in Bitcoin ve kripto paralar üzerinde baskı yaptığını belirten Arthur Hayes, Hong Kong’un kripto para sektöründe benzersiz bir konumda olduğunu söyledi.

“Çin’in kripto paralar üzerindeki baskısı hala devam ediyor.

Çin yasaklayıcı eylemleriyle kripto para ticaretini zorlaştırdı, ancak vatandaşları hala Bitcoin’e sahip. Çin hükümetinin bu yasaklayıcı tavrı arkasındaki temel kaygısının sosyal istikrarı korumak olduğunu düşünüyorum.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.