• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Eski İngiltere Bakanı’ndan Kripto Para Açıklaması! “Geç Kaldık!”

Eski İngiltere Bakanı’ndan Kripto Para Açıklaması! “Geç Kaldık!”


İngiltere bir yandan kripto para birimlerine temkinli yaklaşımını sürdürürken bir yandan kripto para merkezi olma konusunda adımlar atmaya çalışıyor.

Bu bağlamda ülkenin mevcut başbakanı Rishi Sunak bu görevinden önce ülkenin ödeme sistemlerine sabit paralar getirmek gibi planları olduğunu ve İngiltere’yi kripto para merkezine dönüştürmeyi hedeflediğini açıklamıştı.

İngiltere’nin kripto hedefleri hakkında Financial Times’a konuşan İngiltere eski Maliye Bakanı Philip Hammond, ülkenin kendisini bir kripto merkezi olarak kurma konusunda bazı rakip AB ülkelerinin gerisinde kaldığını söyledi.

İngiltere’nin kripto konusunda diğer ülkelerden geride kalmasına izin vermemesi gerektiğini belirten Hammond, ülkenin dijital varlıklar için daha etkili bir düzenleyici rejim oluşturmasını ve bu konuda daha hızlı hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

“İngiltere’nin Brexit sonrası kripto para alanında lider olması gerekiyor.

Ancak kendisinin bazı rakip AB ülkelerinin gerisinde kalmasına izin verdi. İsviçre daha ileride. AB de daha hızlı ilerliyor.

Ölçülü bir risk almak için iştah olmalı. Yeni varlık sınıflarında ticaret için nasıl tercih edilen yer haline geleceğimizi bulmamız gerekiyor.

Bu bağlamda da kripto sektörünün daha iyi, daha etkili düzenlenmesine ihtiyaç var.”

Yeni başkanı olduğu kripto saklama kuruluşu Copper’ın İngiltere Mali Davranış Otoritesi FCA!ya yaptığı lisans başvurusunu geri çektiğini hatırlatan Philip Hammond “Copper geçen yıl FCA başvurusunu geri çekti ve İsviçre’ye döndü. Bunda FCA’nın yavaş hareket etmesi oldu. Ancak Copper’ın gelecekte İngiltere’ye dönmesini ümit ediyorum.” dedi.

Copper, kurumsal yatırımcıların kripto para almalarını, ticaretini yapmalarını ve depolamalarını sağlayan bir dijital varlık teknolojisi şirketidir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.