• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

FBI’dan Uyarı! “Kuzey Koreli Hackerlar Çaldıkları 1580 Adet Bitcoin’i Satabilir!”

FBI’dan Uyarı! “Kuzey Koreli Hackerlar Çaldıkları 1580 Adet Bitcoin’i Satabilir!”


Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Kuzey Koreli hackerların, özellikle de Lazarus Group ve APT38’in 40 milyon doların üzerinde çalıntı Bitcoin’i (BTC) nakde çevirmeye çalışabileceğine dair endişelerini dile getiren bir açıklama yayınladı.

FBI, Kuzey Koreli Hackerlar Tarafından 40 Milyon Dolarlık Potansiyel Bitcoin Satışı Konusunda Uyardı

Uyarı, FBI’ın bu hacker gruplarıyla bağlantılı altı cüzdanla ilgili ayrıntıları yayınlaması ve kripto para şirketlerini dikkatli olmaya çağırmasıyla geldi.

Her ikisinin de Kuzey Kore dışında faaliyet gösterdiğine inanılan Lazarus Group ve APT38, yıl boyunca bir dizi kripto para birimi saldırısına karıştı.

Kayda değer olaylar arasında ödeme işlemcisi Alphapo’dan 60 milyon dolarlık bir hırsızlık ve FBI tarafından bildirildiği üzere Atomic Wallet’ı içeren 100 milyon dolarlık bir saldırı yer alıyor.

Bu yılın başlarında FBI, iki hacker grubunu 100 milyon dolardan fazla paranın kaybedildiği Horizon Bridge hack olayıyla ilişkilendirmişti.

Bu grupların kripto para ile ilgili siber saldırılara artan katılımı, dijital varlık ekosistemini istikrarsızlaştırma potansiyelleri konusunda endişeleri artırdı.

FBI yaptığı açıklamada, Lazarus Group ve APT38 ile bağlantılı olarak, yaklaşık 41 milyon dolara eşdeğer 1.580 Bitcoin içeren altı cüzdan tespit etti.

FBI, olası aksaklıkları ya da bilgisayar korsanlarıyla işbirliğini önlemek için kripto para şirketlerine bu cüzdanlarla işlem yaparken dikkatli olmalarını tavsiye etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.