• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ferrari, ABD’de Araç Satışları İçin Kripto Para Ödemesi Kabul Edeceğini Açıkladı

Ferrari, ABD’de Araç Satışları İçin Kripto Para Ödemesi Kabul Edeceğini Açıkladı


Ferrari, ezber bozan bir hamleyle ABD’deki lüks spor otomobilleri için ödeme olarak kripto para kabul etmeye başladı ve bu uygulamayı Avrupa’ya da yaymayı planlıyor.

Bu karar, bazıları servetlerini kripto paralar aracılığıyla biriktiren genç yatırımcılar olan varlıklı müşterilerinden gelen taleplere yanıt olarak geldi.

Çoğu büyük ölçekli şirket volatilitesi ve düzenleyici sorunları nedeniyle kriptodan kaçınırken, Ferrari bu yeni ödeme şeklini benimsemeye karar verdi. Tesla da 2021 yılında otomobil satışları için Bitcoin kabul etmeye başlamış fakat daha sonra bunu askıya almıştı.

Ferrari’nin Pazarlama ve Ticaret Baş Sorumlusu Enrico Galliera, kripto paraların yeni yazılımların devreye girmesi ve yenilenebilir kaynakların kullanımının artmasıyla karbon ayak izlerini azaltma konusunda önemli adımlar attığını belirtti. Ferrari’nin 2030 yılına kadar karbon nötrlüğüne ulaşma taahhüdünü bir kez daha vurguladı.

Galliera, Ferrari’nin kripto ödemeleri yoluyla kaç araba satmayı beklediğini açıklamazken, şirketin güçlü sipariş portföyüne ve yeni müşterilerle bağlantı kurma potansiyeline olan inancını dile getirdi.

Ferrari, kripto planını önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Avrupa’ya ve ardından kripto paranın yasal olarak kabul edildiği diğer bölgelere genişletmeyi planlıyor. Şirket, ABD’deki ilk aşama için en büyük kripto para birimi ödeme işlemcilerinden biri olan BitPay ile ortaklık kurdu ve Bitcoin, Ethereum ve USDC’deki işlemleri kabul edecek.

Galliera, kripto para ödemeleri için hiçbir ek ücret alınmayacağını ve fiyatların değişmeyeceğini taahhüt etti. BitPay, Ferrari’nin bayileri adına kripto para ödemelerini derhal geleneksel para birimine dönüştürerek bayileri fiyat dalgalanmalarından koruyacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.