• BITCOIN/TL
  1120117,299
  % 2,79
 • ETHEREUM/TL
  60387
  % 2,53
 • RIPPLE/TL
  17.68
  % 1,57
 • BITCOIN CASH/TL
  6506.55,497
  % 1,56
 • LITECOIN/TL
  2073.17
  % 3,64
 • COSMOS HUB/TL
  271.72
  % 1,26
 • CARDANO/TL
  11.11
  % 2,71
 • TETHER/TL
  28.91
  % 0,16

FTX’te Batış Göz Göre Göre Gelmiş! Sam Bankman-Fried Çalışanlarının Uyarılarını Dikkate Almamış!

FTX’te Batış Göz Göre Göre Gelmiş! Sam Bankman-Fried Çalışanlarının Uyarılarını Dikkate Almamış!


FTX’teki birkaç çalışanın, şirketin çöküşünden aylar önce Alameda Research tarafından kripto para borsasından milyarlarca dolar çekmek için kullanıldığı iddia edilen ve şu anda ‘arka kapı’ olarak adlandırılan bir açığı keşfettikleri ortaya çıktı.

FTX Çalışanları Alameda’nın İddia Edilen Arka Kapısını Çöküşten Aylar Önce Ortaya Çıkarmış

Çalışanlar bu keşfi yaptıktan sonra durumu derhal bölüm başkanlarına bildirdi, o da konuyu FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in yakın bir ortağıyla görüştü.

Ancak konu hiçbir zaman ele alınmadı. 2022 yazında Alameda’nın özel ayrıcalıklarıyla ilgili endişelerini dile getiren ekip liderinin işine son verildi.

Bu güvenlik açığı, şu anda New York federal mahkemesinde dolandırıcılık suçlamasıyla yargılanan Bankman-Fried’a karşı devam eden davada merkezi bir rol oynuyor. Kendisi tüm suçlamalara karşı suçsuz olduğunu beyan ediyor.

Savcılara göre Bankman-Fried, kripto para ticareti yapan şirketi Alameda’ya büyük ölçekli bir rüşvet fonu kazandıran “özel özelliklerin” programlanmasını düzenleyerek FTX müşterilerinden gelen fonları zimmetine geçirdi.

Mahkeme belgeleri, FTX’in sistemi içinde Alameda’nın borsada 65 milyar dolara kadar negatif bakiye tutmasına izin veren gizli bir kod satırını gün ışığına çıkardı.

Sıradan kullanıcılar FTX’te eksi rakamlara geçme ayrıcalığına sahip değildi. Bakiyeleri sıfırın altına düştüğünde FTX’in varlıklarını satacağı otomatik bir tasfiye sürecine tabi tutuldular. Bu koruma Alameda’yı kapsamıyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Haberin tamamını bitcoinsistemi.com‘dan okuyabilirsiniz.