BU SİTE SATILIKTIR - İLETİŞİM: 0538 206 55 14

Galatasaray, taraftarları için bir kripto para şirketi ile anlaşan ilk Türk kulübü oldu | CoinHaber
 • BITCOIN/TL
  485209,400
  % 2,59
 • ETHEREUM/TL
  32088
  % 0,80
 • RIPPLE/TL
  6.53
  % -0,20
 • BITCOIN CASH/TL
  3139.27,486
  % 1,15
 • LITECOIN/TL
  1131.21
  % 0,46
 • COSMOS HUB/TL
  177.54
  % 0,05
 • CARDANO/TL
  8.42
  % 1,34
 • TETHER/TL
  16.3
  % 1,12

Galatasaray, taraftarları için bir kripto para şirketi ile anlaşan ilk Türk kulübü oldu

Galatasaray, taraftarları için bir kripto para şirketi ile anlaşan ilk Türk kulübü oldu

Galatasaray kulübünün Socios.com’la imzaladığı sponsorluk anlaşması çerçevesinde sarı kırmızılı taraftarlar takımlarına özel çıkarılacak kripto para (taraftar token’ı) ile hem kulüp yönetimine katılacak hem de yatırım yapabilecek.

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, ” Galatasaray, Paris Saint-Germain, Juventus, West Ham United, Roma ve Atletico Madrid gibi takımların da yer aldığı mobil uygulama Socios.com’a katılan ilk Türk kulübü oldu.” denildi.

Socios.com, “taraftar tokenı” olarak bilinen dijital varlıklara sahip olma seçeneği sunacak ve taraftarların kulüple daha yoğun etkileşime girmesine imkan sağlayacak. Sarı-kırmızılı taraftarlar, Socios.com aracılığıyla yapılacak oylamalara katılarak kulüple ilgili kararlarda söz sahibi olma imkanı elde edecek.

Uygulama ayrıca düzenlenecek yarışmalarda ödül kazananlara özel ayrıcalıklar sunacak.

“Galatasaray Taraftar Tokenı”, “Fan Token OfferingTM” adlı bir işlem vasıtasıyla 2020’nin ilk çeyreğinde Socios.com üzerinden satın alınabilecek. Galatasaraylılar, bu blokzincir sistemi üzerinden aynı zamanda Socios.com’un kendine ait “tokenı” olan dijital para niteliğindeki Chilizi (CHZ) de kullanabilecek ve kriptopara borsaları üzerinden doğrudan uygulama-içi dijital cüzdanlarına aktarabilecek.

Socios.com CEO’su ve kurucusu Alexandre Dreyfus konu hakkında yaptığı açıklamada:

“Türkiye’nin dijital yatkınlığının yüksek olduğunu biliyoruz. Bu yılın başlarında yayınlanan bir Statista raporuna göre Türkiye, kriptopara birimleri dahil olmak üzere dijital inovasyonları ilk benimseyen ülkelerden biri. Ayrıca, Türkiye’deki futbol taraftarlarının da dünyanın en coşkulu taraftarları arasında olduğunu biliyoruz. Ürünümüz, Türk halkının bu iki tutkusunu bir araya getiriyor. Türk futbol dünyasının devi Galatasaray’la iş ortaklığına giderek milyonlarca taraftarına “Taraftar Tokenları” sunmaktan mutluluk duymaktayız. Bu ortaklık, kriptopara birimlerini ve Chiliz’i tüm dünyadaki milyonlarca taraftarın kullanımına sunmak yönünde atılmış dev bir adımı daha temsil etmektedir.” ifadelerini kullandı.